Армія РФ збільшує призов з Дагестану та ризикує спровокувати нову хвилю нестатутних відносин на міжнаціональному підгрунті

Збільшення квоти призовників з Дагестану деякі російські експерти вважають правильним рішенням міністра оборони РФ Сергія Шойгу. ” Одна держава – одна армія ” , – заявив президент Центру стратегічних оцінок і прогнозів Сергій Гриняєв. Він зазначив , що Дагестан – це такий же суб’єкт РФ , як і всі інші , тому інсинуацій на тему , кого брати в армію , а кого не брати, бути не повинно.

На думку Гріняєва , необхідно доводити квоту призовників до того ж рівня , що і в інших суб’єктах . Він зазначив , що одночасно зі збільшенням квоти призову необхідно посилити відповідальність за нестатутні відносини і міжнаціональну ворожнечу.

Провідний аналітик Центру політичної інформації Павло Верхняцький звернув увагу , що при збільшенні призову з Дагестану повинен враховуватись місцевий менталітет.

Читати також:Последний рубеж обороны: российская армия поедет защищать честь Родины на “Евровидение

Цій же меті сприяє і повернення офіцерів -вихователів в армію. “Я б ще ввів просвітницьку роботу ” , – додав генеральний директор Центру політичної інформації Олексій Мухін. На його думку , при формуванні військового колективу важливо виробити правильний алгоритм .

Нагадаємо , що рішення про збільшення квоти для призовників з Дагестану було прийнято після звернення до Сергія Шойгу колишнього глави республіки Магомедсалама Магомедова з таким проханням. Значне зниження призову з Дагестану почалося після 2010 року. Якщо до 2010 року звідти призивали на строкову службу 10-20 тис. новобранців , то пізніше ці цифри серйозно знизилися. Зокрема, це пов’язано із великою кількістю нестатутних взаємовідносин на міжнаціональному підгрунті . Так , в осінній призов 2011 року російська армія поповнилася лише 121 призовником з Дагестану .

[vkcomments]

Добавить комментарий