Вертолітний комплекс «Нитка» буде створений в Росії після 2016 року. У планах командування ВМФ створення спеціальної платформи на морі, на яку будуть здійснювати посадку вертольоти.
«У рамках створення навчального центру для льотчиків морської авіації ВМФ Росії в Єйську буде сконструйований тренажер для вертолітників», — повідомив головнокомандувач ВМФ Росії адмірал Віктор Чирков. Авіаційний комплекс «Нитка» (рус. «наземний испытательный тренировочный комплекс авиации») використовується для підготовки льотчиків палубної авіації. Цей тренажер представляє собою аеродром зі сталевим льотним полем у вигляді корабельної палуби, обладнаний трампліном і аерофінішерами. Габарити льотного поля еквівалентні габаритам льотної палуби важкого авіаносного крейсера «Адмірал флоту Радянського Союзу Кузнєцов».
Як уточнив головком, також планується створити спеціальну платформу на морі, на яку будуть здійснювати посадку вертольоти. «Тобто там так само, як і на «Нитці», відпрацьовуватимуться елементи зльоту і посадки в реальних умовах хвилювання моря. Платформа буде закріплена на якорях у прибережній акваторії».
За його словами, технічне завдання вже розроблено. «Займе ця робота не менше трьох років, — додав Чирков. — Там буде не тільки тренажер для льотчиків-палубників, але повноцінний навчальний центр для льотчиків морської авіації ВМФ Росії».
В якості пріоритетних планів адмірал також назвав формування влітку 2013 року штабу постійного оперативного Середземноморського з’єднання Військово-морського флоту. «Його офіцери вже будуть перебувати в Середземному морі на одному з флагманських кораблів. Флагманський корабель буде визначатися окремим рішенням командувача Чорноморським флотом за погодженням з головнокомандуючим ВМФ», — заявив головком. Він пояснив, що цей корабель може бути від будь-якого з флотів ВМФ і повинен задовольняти вимогам до стійкості зв’язку, радіотехнічного озброєння і володіти можливостями розміщення на ньому штабу постійного з’єднання.
Крім цього Середземноморське з’єднання Військово-морського флоту Росії планується використовувати і для вирішення завдань в Атлантичному та Індійському океанах, підкресливши, що зараз зона відповідальності сполуки — Середземне море. За його словами, вже зараз йде підготовка офіцерів. «Ці люди повинні бути всебічно підготовлені, щоб вирішувати завдання не тільки в Середземному морі, але також і в районах Атлантики та Індійського океану», — підкреслив Чирков.
Корабельний склад Середземноморського оперативного з’єднання складе п’ять-шість одиниць і більше, у тому числі із залученням підводних човнів. «Вони ж там і були за часів існування 5-ї ескадри. Там і атомні підводні човни були, і дизельні. Все залежатиме від обстановки», — сказав адмірал.
В якості штабних кораблів у Середземноморське з’єднання планується включення універсальних кораблів-вертольотоносців типу «Містраль». «Але це в далекій перспективі, тому що перший такий корабель з’явиться у складі ВМФ Росії не раніше 2015 року», — повідомив головнокомандувач. Він пояснив, що спочатку кораблі такого класу мають широкий спектр можливостей для тривалого управління угрупованнями в морі. «До речі, багато країн використовують подібні кораблі саме за цим призначенням», — додав Чирков.
Також будуть відремонтовані та модернізовані госпітальні суда, які знаходяться в складі Військово-морського флоту . «Це на Тихоокеанському флоті -» Іртиш «, на Північному флоті -» Свір «і на Чорноморському флоті -» Єнісей «. Їм потрібен ремонт і модернізація. Таке рішення прийнято міністром оборони, і ми його виконаємо», — повідомив головком. Він підкреслив, що такі судна можуть залучатися для вирішення завдань оперативного з’єднання в Середземному морі. «Найближчим часом буде відновлена технічна готовність двох госпітальних судів», — зауважив Чирков.