Фрегат ВМС України “Гетьман Сагайдачний” попередив напад піратів на цивільне судно MANJIN CILD

Фрегат ” Гетьман Сагайдачний ” під час патрулювання в Аденській затоці попередив напад на цивільне судно .

Як повідомили в Управлінні преси та інформації Міністерства оборони України , в ніч 3 листопада в 00.31 цивільне судно MANJIN CILD звернулося з  за допомогою до фрегата Військово – Морських сил України ” Гетьмана Сагайдачного” , який здійснював друге  патрулювання в рамках операції НАТО з протидії піратству на морі ” Океанський щит” , і повідомило , що їх переслідує маломірне швидкісне судно.

Вахтовий офіцер негайно доповів про даний факт командиру фрегата капітану 2 -го рангу Роману П’ятницькому , який у той час був старшим на головному командному пункті. З цивільним судном підтримувався постійний стільниковий супутниковий зв’язок .

Командир національного контингенту контр -адмірал Андрій Тарасов прийняв рішення про захист цивільного судна від маломірних швидкісних плавзасобів , які підозрюються в піратстві , і про зближення з судном , яке потребує допомоги.

За УКХ -каналом були попереджені всі суда , які перебували в коридорі безпеки Аденської затоки ( близько 10 судів). При зближенні фрегата ” Гетьман Сагайдачний ” з судном MANJIN CILD  невідоме швидкісне судно припинило переслідування  і зникло в просторі нічної Аденської затоки.

“Екіпаж корабля був готовий виконати поставлені завдання і надати допомогу цивільному судну. Це перша фактична операція національного контингенту в рамках протидії піратству в районі Африканського рогу ” , – зазначив П’ятницький.

Як повідомлялося , 24 вересня фрегат ” Гетьман Сагайдачний ” вирушив із Севастополя в морський похід з метою участі в північно -західній частині Індійського океану в операції НАТО з протидії піратству на морі ” Океанський щит” .

Добавить комментарий