ФСБ РФ готує законопроект про заборону анонімного використання Інтернету

images (1)ФСБ за особистою ініціативою голови служби Олександра Бортнікова готує пакет законопроектів, які забороняють громадянам РФ анонімно виходити в мережу Інтернет. Про ці плани Бортніков повідомив на засіданні Національного антитерористичного комітету (НАК). Заборона на мережеву анонімність жителям РФ мотивується антитерористичними заходами, однак максимальну підтримку йому надають організації, що беруть активну участь в «полюванні на відьом».Цікаво, що спецслужби всього світу активно використовують ресурси Undernet для оперативної роботи, користуючись тим, що більшість анонімайзерів дають лише ілюзію захищеності. Російські спецслужби вирішили, що вчитися використовувати сучасні технології занадто складно – простіше їх заборонити.

Співробітник відомства ФСБ повідомив, що в даний час «на законодавчому рівні розглядається питання про необхідність блокування доступу з російського сегмента мережі Інтернет до серверів Tor і інших анонімних серверів».
Tor Browser і інші засоби анонімізації трафіку регулярно намагаються заборонити правоохоронці різних країн. Наприклад, навесні цього року японська поліція попросила провайдерів блокувати користувачів Tor.
Комісія експертів Національного поліцейського агентства Японії опублікувала доповідь, в якій розповіла про потенційні небезпеки сервісу. На думку експертів, TOR активно використовують злочинці, через що їх стає дуже складно знайти. Рекомендація не обов’язкова до виконання, і в доповіді не повідомляється про санкції до операторів, які відмовляться виконувати прохання поліції. Також поліцейські не пояснили, що вони мають на увазі під «зловживаннями» сервісом.
Більшість спроб правоохоронців блокувати доступ до інструментів анонімізації розбивається тільки ускладнює існуючий механізм. Так що всі зусилля правоохоронців виявляються подібні до спроб вичерпати колодязь решетом. По-друге, кошти анонімізації трафіку широко використовуються світовими компаніями і є однією з основ функціонування інтернету. Apple, Opera і багато інших, використовують їх для прискорення роботи своїх сервісів: анонімайзери допомагають балансувати навантаження на ресурси, обходити «проблемні» місця Мережі і швидко відновлювати зв’язок в разі нестабільної роботи.
По-третє, такі кошти анонімізації «мережевого життя» як Tor, активно використовуються спецслужбами всього світу в оперативній роботі. Представники російських «громадських організацій», що розпалюють сучасні версії «полювання на відьом», лякають, що Undernet активно використовується для нелегального обігу зброї, наркотиків і порнографії. Однак реальність така, що 99% «пропозицій», наприклад, про купівлю нелегальної зброї, ініційована спецслужбами. Ілюзія анонімності привертає до Tor потенційних терористів, однак можливості моніторингу такої активності у спецслужб «всередині» «анонімних» мереж також досить великі. У зв’язку з цим дивним виявляється бажання російських «чекістів» заборонити анонімайзери замість того, щоб вчитися ефективно працювати з цими системами.
Напевно, варто пояснити, що Tor і будь-які інші анонімайзери не дають гарантії того, що користувача не зможуть ідентифікувати. Крім ідентифікації за IP-адресами існують такі способи ідентифікації користувачів, як збір інформації через Java і Adobe Flash, а без них неможливо використовувати соціальні мережі, включаючи Youtube і можливості більшості сайтів. Tor при відключених Java і Flash дає деяку ступінь анонімності разом з ограніченнм функціоналом, але тільки поки персонажем не зацікавилися адресно. У крайньому випадку, спецслужби можуть просто «захопити» сервера, обслуговуючі цю мережу, як зробила німецька поліція в 2006 році.
За великим рахунком, різні анонімайзери забезпечують лише захист користувача від спамерів і адресної реклами, частково виключаючи можливість збору інформації про нього. А також, обгороджують від випадкового скринінгу його активності ледачими правоохоронцями «низового рівня», які звикли «зрубати палиці» на молодиків, які викладають у соціальних мережах екстремістські відеоролики і заборонені пісні. Максимум захисту, яку забезпечують засоби анонімізації трафіку – це створення ситуації, при якій зусилля з ідентифікації користувача значно перевищують «прибуток» від цієї операції. Тобто – це ідеальний захист для «Невловимого Джо», який і так нікому не потрібен: статистику по профілактиці екстремізму можна поліпшити і в «ВКонтакте». Для «великих» складів злочину ця система не забезпечує захисту.

Inter

Добавить комментарий