Лідер сомалійських піратів заявив про відхід від справ

Mohamed Abdi HassanМохаммед Абді Хасан – один з найактивніших лідерів сомалійських піратів – 10 січня оголосив про відхід від справ, повідомляє Agence France-Presse.

“Після 8 років піратства я вирішив оголосити про завершення цього роду діяльності. Відтепер я більше не буду брати участь у кримінальних операціях”, – заявив Хасан. При цьому він розповів, що після його заклику багато хто з “колег по цеху” також залишили піратство.

Хасан імовірно заробив пристойний капітал на захопленні торгових суден в Індійському океані. Як правило, за їх звільнення власники віддавали викуп у кілька мільйонів доларів.

Зокрема, люди Хасана стояли за захопленням українського суховантажу “Фаїна”. Вони ж викрали саудівський супертанкер “Сіріус стар”. Обидва рази за звільнення суден і команди доводилося платити викуп.

Сомалійський регіон Хобіо з початку 1990-х років став неофіційною столицею піратів, що грабували й брали у полон суда, які проходять повз торговельні шляхи. Незважаючи на негативні наслідки для світового судноплавства та страховиків, економіка цього регіону завдяки піратству почала динамічно розвиватися, що сприятливо позначилося на рівні життя місцевого населення.

В останні три роки через зростання доходів від іншої діяльності і появи в море патрулів ВМС різних країн світу піратство в Сомалі пішло на спад.