Морське піратство: хроніка подій за 20.12.13

ЄМЕН

            18 грудня 2013 року президент Ємену А.Хаді задовольнив вимоги висунуті уряду країни коаліцією племен держави (у зв’язку з вбивством 2 грудня 2013 року на контрольно-пропускному пункті м.Сейун шейха С.Харбіша). А.Хаді наголосив, що військові табори будуть евакуйовані на основі графіка виведення, місцеві жителі отримають можливість навчання для роботи в нафтових компаніях, особи, винні у вбивстві шейха, будуть виявлені і передані суду. У разі незадоволення висунутих вимог до 20 грудня 2013 року, представники коаліції племен погрожували масовими акціями та мітингами. За заявою менеджера безпеки м.Сейун полковника Х.Хашіма, урядові війська перебувають в стан підвищеної готовності.

www.yementimes.com  "President Hadi Appeases Angry Tribes In Hadramout"

СОМАЛІ

На фоні запланованих на 08 січня 2014 року виборів президента Пунтленду в Сомалі виникають суперечки між можливими кандидатами. Зокрема кандидати звинувачують один одного в нездатності утримувати Пунтленд як автономію Сомалі. За заявою колишнього прем’єр-міністра Сомалі М.Алі переобрання діючого президента М.Фарола, призведе к підвищення політичної небезпеки в країні, зниження економічного потенціалу та  посилення нестабільності в регіоні.

www.somalilandsun.com  "Somalia: Bitter Splits Ahead of Puntland Election"

Згідно даних “Індексу сприйняття корупції за 2013 рік” складеного “Transparency International” (неурядовою міжнародною організацією по боротьбі з корупцією м.Берлін Німеччина) Сомалі є найбільш корумпованою країною в світі. При цьому вказується, що президент Сомалі Х.Махмуд втратив довіру народу і авторитет серед країн-членів Місії Африканського союзу.

www.dallasweekly.com  "Somalia, Tops In Corruption, Pushes Prime Minister Overboard"

Голова Ради ісламських вчених в Сомалі Б.Салат заявив, що єдиним шляхом, який призведе до виводу країни з безперервних конфліктів і анархії є співпраця народу Сомалі з діючим урядом країни. Він закликав воюючі сторони припинити військові дії і врегулювати свої суперечки шляхом переговорів.

www.bar-kulan.com  "Somali scholars call for immediate end to the inter-clan conflicts"

 Застереження Центру цивільного судноплавства НАТО щодо вірогідних напрямків діяльності піратів

Центр цивільного судноплавства НАТО оприлюднив щотижневий підсумок стосовно піратства в районі Африканського рогу “NSC Weekly Update for 12 – 18 Dec 2013”, де звертається увага на наступні рекомендації та застереження:

зберігається високий ризик захоплень яхт всередині Зони високого ризику (High Risk Area (HRA), незважаючи на їх водотоннажність. Привабливість для захоплення піратами яхт пояснюється їх легкодоступністю, включаючи їх незначні швидкості та невисокі борти;

звертається увага, що є велика можливість сплутати піратів з рибалками, тому як останні можуть також близько підходити до шляхів проходу торгівельних суден для визначення місцезнаходження та захисту своїх рибальських сіток. В доповнення, рибалки в даному регіоні зазвичай мають стрілецьку зброю на борту. Зважаючи на це, необхідно звертати увагу на наявність РПГ та драбин, що може свідчити про їх причетність до піратства;

погода на поточному тижні в районі Африканського рогу та Сомалі характеризується кінцевим становленням північно-східного мусону, який буде діяти до кінця лютого наступного року. В зв’язку з цим, стан моря не буде дозволяти вільно використовувати малі швидкісні човни для здійснення атак на кораблі, через що прогнозується, що пірати для доставки малорозмірних човнів до об’єкту захоплення будуть використовувати так звані “плавучі бази” (“mothership”)

www.piracydaily.com "NSC Weekly Update for 12 – 18 Dec 2013"

Діяльність міжнародних Військово-морських сил по протидії піратству

18 грудня 2013 року в Аравійському морі в 170 милях в південно-східному напрямку від порту Мускат (Оман) ракетний фрегат HMAS “Melbourne” (б/н FFG-05) ВМС Австралії, зі складу об’єднаної цільової групи 150 (CTF-150) миротворчої операції “Океанський щит”, вдруге за чотири доби перехопив підозріле судно, на борту якого, виявлено другу по кількості партію амфетаміну за весь час проведення операції (8 кг. на суму приблизно 3,2 млн. дол. США).

Для виявлення та перехоплення підозрілого судна, фрегат HMAS “Melbourne” використовував палубний вертоліт S-70 ”Seahawk”.

www.combinedmaritimeforces.com   "HMAS Melbourne makes second drugs bust in four days"

         Фр КРЗ Королівських ВМС Великобританії “HMS Montrose” (б/н F-236) та мтщ “Quorn” (б/н М-41) взяли участь в навчаннях з ППО, які проходили в Перській затоці (точний період навчання та інші учасники не зазначаються). Для імітації повітряного противника застосовувались літаки ВПС Великобританії,  США (F-15s), Франції (Rafales) та декілька літаків ВПС країн-партнерів Перської затоки. Супутніми епізодами навчання були елементи маневрування, опитування та догляд підозрілого судна за допомогою палубного вертольоту “Lynx” та двох швидкохідних човнів.

www.royalnavy.mod.uk  "Hectic pace for HMS MONTROSE in the Gulf on the eve of Christmas"

19 грудня 2013 року в м.Лондон (Великобританія) командувач загону кораблів ВМС Туреччини Б.Бостаноглу провів робочу зустріч з командувачем віце-адміралом П.Хадсоном та начальником штабу контр – адміралом Д.Лаціо морського командування НАТО (MARCOM). Під час зустрічі були обговорені питання взаємодії в антипіратських операцій НАТО “Океанський щит” та “Активні зусилля”

www.mc.nato.int  "Commander of Turkish Naval Forces Visits MARCOM"

Щодо діяльності піратів у інших регіонах

В продовження теми захоплення біля узбережжя Нігерії нафтового танкеру “Althea” 16 грудня 2013 року з 17 українцями в складі екіпажу повідомляється, що (пірати взяли в полон капітана танкеру громадянина України та інженера, громадянина Греції (П.І.Б. не вказуються) та зникли в напрямку узбережжя Нігерії) повідомляється, що МЗС України та посольство України в Нігерії вживають заходів по з’ясуванню місцезнаходження та визволення заручників. Нігерійські пірати почали підготовку до переговорів. Сума викупу наразі невідома

www.telegraphng.com   "Pirates attack oil tanker off Nigerian coast, abduct two"

19 грудня 2013 року міністерство закордонних справ Індії повідомило про звільнення з тюремного ув’язнення в Того двох індійських моряків. Капітан С.Джеймс і член екіпажу Віджаї індійського торговельного судна були затримані 16 липня 2013 року за звинуваченням у пособництві піратам поблизу нігерійського узбережжя.

www.arabnews.com  "Togo releases Indian sailors detained for five months"

20 грудня 2013 року військові кораблі 28-ої флотилії ВМС Ірану у складі: есмінця “Alborz”, танкеру типу “Bandar Abbas” та підводного човна “Younes”, здійснили дружній візит в п.Коломбо (Шрі-Ланка). За заявою заступника командуючого ВМС Ірану контр-адмірала С.Джаре, східна частина Індійського океану має для Ірану важливі значення.

www.nation.lk  "Iran’s 28th fleet docks at Colombo port"

Український морський портал

Добавить комментарий