Компанія Liquid Robotics (США) представила наступну версію свого плаваючого дрона Wave Glider SV3. Поки він доступний тільки для попередніх замовлень, а комерційні поставки почнуться в третьому кварталі 2013 року. Нова розробка не потребує палива, океанський науково-розвідувальний робот в 2,5 рази збільшив корисне навантаження і навчився користуватися гідролокатором. Втім, не тільки їм.
Нагадаємо: саме дрони цієї фірми, включаючи Wave Glider SV2, пройшли на сьогоднішній день більше 550 тис. км по морях і океанах, показавши стовідсоткову надійність в будь-який шторм і відсутність необхідності в техобслуговуванні або заправці. Їм же належить світовий рекорд дальності серед роботів усіх типів.
Всі моделі Wave Glider наділені гібридною силовою енергоустановкою, що поєднує генератор, який працює від хвиль, і соняшних батарей. Вночі в штиль електрику поставляє літієва батарея. Отже, апарати можна експлуатувати 24 години на добу, сім днів на тиждень, без необхідності заходу на базу.
Незважаючи на те що в сумі номінальна потужність обох джерел зазвичай не перевищує чверті кіловата, навіть в умовах потужних океанських течій, що рухаються «в лоб», дрони-попередники зберігали стійку швидкість в один вузол (приблизно 1,8 км / год):
Апгрейд Wave Glider SV3 не звівся до зростання потужності літієвої батареї (з 665 до 980 Вт · год), енергозабезпечувальні ще більше сенсорів і опціонально нарощуваної до 7,84 кВт/год. Дрон злегка підріс: з 210 × 60 см до 290 × 67 см. Вага корисного навантаження збільшилася з 18 до 45 кг, а її обсяг — з 40 до 93 дм ³. Тепер, за запевненнями виробника, навіть такі ненажерливі системи, як гідролокатор, прилади для батиметрія та аналізу зображень, зможуть отримувати гідне харчування і без перешкод для іншого устатковання збирати і обробляти інформацію про своє підводне і надводне оточення.
Відтепер апарат «озброєний» дюжиною сенсорів, а збільшена площа сонячних батарей (їх пікова потужність досягла 180 Вт) дозволяє впевнено працювати його локаторам і датчикам (з піковою потужністю до 400 Вт) навіть у повний штиль.
Система зв’язку за замовчуванням — Iridium 9602, хоча можлива робота і по GSM-каналах, Wi-Fi і Iridium RUDICS.
Український морський портал