Ресурс керованих ракет подовжують професіонали

ВІД ЧАУДИ ДО ПОВУРСЬКУ: В МОРІ, В НЕБІ І НА ЗЕМЛІ

Як повідомляють керівники випробувальних бригад, випробування керованих ракет пройшли успішно. Військові випробувачі розповіли і про деталі цієї відповідальної роботи.

Провідний інженер – випробувач Центру підполковник Андрій Куделя:

P1290601--------–                     На базі ВМС у Севастополі ми працювали близько тижня. Під час виходу в море у складних умовах при 3-4 бальному штормі з протичовнового корвету “Тернопіль”було здійснено понад двох десятків пусків зенітних керованих ракет типу “Оса-М”. Представники нашої випробувальної бригади вперше вийшли в море і пройшли ритуал оморячування. За давньою флотською традицією командир корабля капітан 3-го рангу Олег Григор′єв вручив кожному посвідчення моряка.

Провідний інженер – випробувач Центру підполковник Олександр Гуськов:

–                     Протягом десяти днів практично в умовах метеомінімуму військовими льотчиками Повітряних Сил було виконано низку випробувальних польотів та біля десятка бойових застосувань авіаційних керованих ракет типу Х-25 на полігоні “Повурськ”. Випробувальна бригада забезпечила безпечну експлуатацію озброєння та належний контроль бойових застосувань як на полігоні, так і на аеродромі Старокостянтинів, з якого злітали літаки штурмової авіації Су-25.

Помічник провідного інженера – випробувач Центру майор Андрій Артикула:

–                     На полігоні “Чауда” протягом десяти днів з бойових машин Сухопутних військ було випущено біля двох десятків зенітних керованих ракет від зенітного ракетного комплексу “Оса-АКМ”. З метою виконання заходів безпеки було здійснено закриття морського та повітряного районів, на сухопутній ділянці полігон був очеплений. До речі випробування з продовження ресурсу даного комплексу пройшли вперше.

Начальник відділення – провідний інженер – випробувач Центру підполковник Ігор Ісмайлов:

–                  Біля трьох десятків протитанкових керованих ракет “Штурм” було випущено на загальновійськовому полігоні “Широкий лан”. Перед початком стрільб вся вибірка ракет перевірялась на контрольно-перевірочній апаратурі, у тому числі після проведення спеціальних польотів на максимальних експлуатаційних режимах. Випробування проводились протягом десяти днів як з залученням бойових машин Сухопутних військ, так і льотно-випробувальним складом Центру з вертольотів армійської авіації Мі-24П.

Зазначимо, що успішні випробування завдячують і льотній майстерності вітчизняних «асів» – досвідчених військових льотчиків-випробувачів першого класу полковників Віктора Лукіянчука та Ігоря Головещенка.

Руслан СЕМЕНЮК, полігон Чауда.

Фото ДНВЦ

Добавить комментарий