Росія повідомляє, що знищила 75 відсотків запасів хімічної зброї

До теперішнього часу в Росії знищено 30 тонн хімічної зброї «категорії один», що становить більше 75 відсотків від початкового об’єму оголошених запасів.

Про це повідомив директор департаменту реалізації конвенційних зобов’язань Міністерства промисловості і торгівлі РФ Віктор Холстов.

Нещодавно він брав участь у черговій 73-й сесії виконавчої ради Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ), яка відбулася в Гаазі.

«На цій сесії ми повідомили про те, що в Росії функціонують чотири об’єкти по знищенню хімічної зброї. Два об’єкти – «Камбарка» і «Гірський» – вже знищили свої запасу. Зазначені чотири об’єкти функціонують у відповідності з планами, представленими Росією в ОЗХЗ. Знищення хімічної зброї на них йде в нормальному плановому режимі », – розповів він.

Холстов нагадав, що завершується будівництво останнього, сьомого за рахунком, російського об’єкта із знищення хімічної зброї – «Кизнер» в Удмуртській області. «У четвертому кварталі цього року там розпочнуться роботи на реальних середовищах, тобто почнемо знищення хімічної зброї», – поінформував він.

Добавить комментарий