Україна приймає участь в широкомасштабних військових маневрах НАТО на території Польщі

Збройні сили НАТО почали в суботу , 2 листопада, великі маневри на території Польщі, які триватимуть близько тижня. Дані навчання носять назву Steadfast Jazz. У них беруть участь близько 6000 солдатів з 20 держав , серед яких як члени НАТО , так і партнери блоку. Зокрема , серед учасників – Фінляндія і Україна , повідомляє агентство AFP.

Маневри проходять на суші , в морі і в повітрі. Польська територія вперше опинилася зоною великих військових навчань Північноатлантичного альянсу з тих пір, як Польща вступила до НАТО в 1999 році. Останні великі маневри військ НАТО відбулися в 2006 році.

Як вже зазначав український морський портал, до морської компоненти навчань увійшли кораблі зі складу ВМС восьми держав альянсу. Польський флот представлений підводним човном «Sokol», ракетним фрегатом «Gen. T.Kosciuszko», двома протичовновими вертольотами Mi- 14PL і палубним вертольотом SH- 2G. Крім вищеназваного , до складу морського компоненту увійшли італійський міноносець «Duilio» і група протимінної оборони НАТО ( SNMCMG1 ) . Вона ж у свою чергу складається з шести кораблів зі складу ВМС Польщі , Бельгії , Естонії , Німеччини , Голландії та Норвегії. На час навчань «Steadfast Jazz 2013» SNMCMG1 буде посилена двома мінними тральщиками, польським «Czajka» і британським «Ledbury». Морську авіацію представить португальський патрульний літак «P- 3C Orion».

Український морський портал

[vkcomments]

Добавить комментарий