Українські та російські водолази обстежать затонулий підводний човен “Щ-216”

929342Чорноморський флот Росії спільно з ВМС України візьме участь в обстеженні підводного човна “Щ-216”, затонулого в роки Другої світової війни біля берегів Криму, повідомив начальник відділу інформаційного забезпечення Чорноморського флоту капітан 1 рангу В’ячеслав Трухачов.

[ad]

“Враховуючи пошкодження підводного човна і наявність на ньому боєзапасу, що може утруднити підйом субмарини цілком або зробити його неможливим, прийнято рішення про дообстеження човна водолазами з метою підготовки об’єктивного документа про стан підводного корабля. На підставі акта водолазного обстеження підводного човна конструкторські бюро розроблять можливі варіанти проекту судопідйому “, – сказав він.

Робоча зустріч, присвячена спільній операції з обстеження та можливого подальшого підняття затонулого радянського підводного човна “Щ-216”, пройшла в Будинку офіцерів Чорноморського флоту у вівторок. У ній взяли участь начальник штабу Чорноморського флоту контр-адмірал Олександр Носатов і начальник штабу ВМС України контр-адмірал Дмитро Шакуро.

На зустріч були запрошені представники управління пошукових і аварійно-рятувальних робіт ЧФ, фахівці аварійно-рятувальної служби ВМС України, співробітники Відділу державної служби охорони культурної спадщини України.

Під час зустрічі сторони обговорили терміни початку робіт, графік і склад сил, які будуть до них залучатися від двох флотів.

Дизель-електричний підводний човен “Щ-216” (проект “Щука”) був побудований в 1940 році. Він входив до складу Чорноморського флоту. Брав участь у бойових операціях, затонув у 1944 році. Імовірно був потоплений в результаті вибуху глибинної бомби. Екіпаж загинув.

Добавить комментарий