В Україні представили альтернативу системі Град

Український завод розробив нову реактивну систему залпового вогню Берест, якій замінить радянськи Гради.

Шепетівський ремонтний завод представив на виставці Зброя та безпека в Києві нову бойову машину БМ-21 УМ Берест. Про це у вівторок, 9 жовтня, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

“Берест призначений для заміни БМ-21 Град, яка стоїть на озброєнні Збройних сил України. Використання сучасних цифрових технологій і нове шасі вітчизняного виробництва дають Бересту ключові бойові та експлуатаційні переваги, які значно розширюють бойові можливості РСЗВ”, – йдеться в повідомленні.

Однією з особливостей Береста стала цифрова система управління вогню, яка проводить підготовку до стрільби, зокрема – топогеодезичну прив’язку, не покидаючи кабіни. Відзначається, що завдяки цьому розрахунок РСЗВ в режимі реального часу отримує точні координати ворога, які в обробленому вигляді надходять з дронів, контрбатарейної РЛС, а також інших систем спостереження.

Ще однією особливістю нової РСЗО є збільшення потужності залпу до 50 реактивних снарядів, замість 40 в Граді.

Берест встановлений на новому шасі від КрАЗ – 5401НЕ з колісною формулою 4х4. Нове шасі має компоновку “кабіна над двигуном” і обладнано дворядною чотирьохдверною кабіною, яка дозволяє розмістити розрахунок і всю необхідну апаратуру управління вогнем.

Крім того, Берест, порівняно з Градом, має значно меншу вартість і велику потужність залпу, точність ведення вогню, інтеграцію в цифрові системи управління і наведення артилерії, велику мобільність і вимагає менше часу для відкриття вогню, заявляють в Укроборонпромі.