В Україні розробляють стратегічний ударний дрон

Український державний концерн Антонов розробляє проект стратегічного ударного безпілотного авіаційного комплексу (БПАК), який відповідає стандартам НАТО.

Про це сказав директор програм БПАК Антонова Микола Воробйов, повідомляє Інтерфакс-Україна в четвер, 11 жовтня.

За його словами, згідно з техзавданням Міноборони, мова йде про створення стратегічного ударного безпілотника максимальною злітною масою 6 тонн.

“Це дуже серйозний комплекс, одній Україні він не під силу”, – зауважив директор програм, додавши: “У варіанті військово-технічної співпраці з іншозамовниками за наявності портфеля замовлень це можливо. В цьому напрямку ми сьогодні й працюємо разом з Укрспецекспортом”.

“Дуже важливо, що цей комплекс створюється за натівським стандартом STANAG4671 і зможе літати в цивільному повітряному просторі”, – зазначив Воробйов.

Він уточнив, що створення платформи і двигунів забезпечує українська сторона, за поставку частини обладнання відповідальний іншопартнер. На сьогодні вже погоджене обладнання для безпілотника.

За даними розробника, розрахункове корисне навантаження нового ударного БПАК становить 1,4 тонни. Передбачається можливість оснащення комплексу протитанковим і ракетно-бомбовим озброєнням. Розрахункова висота польоту – 12,2 км, тривалість польоту – 24 години.