Армія Ізраїлю провела раптову широкомасштабну мобілізацію: під рушницю поставлено 20 тисяч осіб

Israeli-soldiers-cross-ba-001Ізраїльська армія поставила під рушницю сотні резервістів для участі у раптових навчаннях біля кордонів з Сирією і Ліваном, повідомила у вівторок армійська прес-служба.

Військові підкреслюють, що маневри, які триватимуть до кінця тижня, не пов’язані з якимось зміною ситуації в регіоні.

«Армія оборони Ізраїлю почала раптові навчання …, задіявши в них дивізію, в тому числі мобілізувавши сотні резервістів», — повідомила прес-служба, додавши, що військам належить відпрацювати сценарій «раптової ескалації» на півночі.

Місцеві ЗМІ стверджують, що повістки отримали дві тисячі резервістів. Газета The Times of Israel оцінює загальне число військовослужбовців, що беруть участь у навчаннях, в 10-20 тисяч осіб. «Це перші навчання таких масштабів за кілька років», — пише у свою чергу газета The Jerusalem Post.

Фоном для маневрів стали бої в Сирії, у тому числі в безпосередній близькості від Ізраїлю, вторгнення з боку Лівану безпілотного літального апарату, який був минулого тижня збитий ізраїльськими ВПС, міркування політиків і журналістів про загрозу конфлікту з Іраном і його союзниками, включаючи ліванський рух «Хезболлах», і необхідності військової операції в Сирії для забезпечення збереження хімічної зброї.