Українські моряки підчас морської фази активації Blackseafor першими знайшли Оскара

skarЕкіпаж  тральщика ВМС України «Черкаси» підчас першої морської фази міжнародної активації BLACKSEAFOR був відзначений у кращий бік. Українські моряки першими серед учасників активації виявили та підняли на борт умовно потерпілого в морській катастрофі. Манекен на ім’я Оскар був скинутий в море з турецького вертольота в 15-ти морських милях від кораблів з’єднання BLACKSEAFOR. Їх завданням було провести пошуково-рятувальну операцію і підняти з води «потерпілого». Варто відзначити, що ім’ям Оскар військові моряки на міжнародному сленгу називають манекен, що зображає умовну людину, яка випала за борт і потребує допомоги.

Нагадаємо, що до складу Чорноморської військово-морської групи оперативної взаємодії (ЧВМГ ОВ) BLACKSEAFOR входять корвет ВМС Болгарії «Рішучий», патрульний катер Берегової охорони Грузії «Сухумі», великий десантний корабель Чорноморського флоту Росії «Новочеркаськ», корвет ВМС Румунії «Марчеларіу» , корвет ВМС Туреччини «Хейбеліада» і морський тральщик ВМС України «Черкаси». Командує міжнародною ескадрою представник ВМС Туреччини капітан 1-го рангу Хакан Гюнеш.

У ході навчань кораблі також відпрацювали елементи тактичного маневрування у складі з’єднання, тренування за сигналами, вдень — за допомогою сигнальних прапорів, а вночі — за допомогою світлових засобів.

Перебування кораблів віськового з’єднання BLACKSEAFOR у п.Констанца продовжиться до 16 квітня, після цього вони вирушать  до берегів України для відпрацювання другої морської фази навчань. Після другої морської фази навчань, у п’ятницю, 19 квітня, кораблі зайдуть у порт Севастополь. Як очікується, там відбудеться підсумкова прес-конференція для журналістів, проведено протокольні візити, а для екіпажів буде виділено кілька днів для відпочинку і різних екскурсій. Крім того, буде відкрито доступ для місцевих жителів на кораблі. Після завершення квітневої активації BLACKSEAFOR кораблі Туреччини, Румунії, Болгарії та Грузії візьмуть курс до своїх берегів. Наступна активація пройде в серпні 2013 року. Після її закінчення відбудеться урочиста церемонія передачі командування українській стороні.