ВДК Азов ЧФ РФ прямує у Тартус із технікою та морською піхотою

azovВеликий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Азов» взяв курс на сирійський порт Тартус, де розташований пункт матеріально-технічного забезпечення російського ВМФ, повідомило у четвер військово-дипломатичне джерело.
ВДК «Азов» прийняв у Новоросійську на борт кілька одиниць бойової техніки і підрозділи спецназу. Напередодні корабель  подолав Чорноморську проливну зону і сьогодні, 17 січня, вийшов в Егейське море на зустріч з бойовим корабельним угрупуванням ВМФ.
Ймовірно, «Азов» зустрінеться з кораблями ескорту в п’ятницю, 18 січня. На наступному тижні ВДК зайде в сирійський порт Тартус, передає «Інтерфакс».

Раніше ми також жазначали, що великий десантний корабель Чорноморського флоту «Саратов» зламався по дорозі на межфлотскє навчання в Середземному морі. Команда корабля приступила до самостійного ремонту.

Корабель повинен був зустрітися із загоном бойових кораблів Чорноморського флоту, які виконують бойові завдання в Середземному морі, а на наступному тижні «Саратов» зайде в сирійський порт Тартус, де розташовується пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії.

Нагадаємо, в кінці грудня великі десантні кораблі «Азов» і «Микола Фільченков» вийшли з Новоросійська в сирійський порт Тартус з бійцями спецназу морської піхоти і декількома одиницями бойової техніки на борту.
Раніше стало відомо, що МНС, МЗС РФ  і Міноборони підготували план масштабної операції з евакуації російських громадян з Сирії, згідно з документом, за кілька днів силовики готові вивезти з небезпечного регіону близько 30 тисяч росіян.

Рятувальники передбачили кілька способів і маршрутів для евакуації росіян. Перший шлях — комбінований. Людей будуть на автомобільному транспорті доставляти до сирійського порту Тартус та Латакія і переправляти звідти морем на Кіпр, в порт Ларнака.

Звідти біженців перевезуть в Росію літаками МНС та Міноборони, а також регулярними рейсами авіакомпаній «Аерофлот» та «Сайпрус Ейрвейз» .

Також в евакуації власті РФ планують задіяти чотири пасажирські пароми: «Аполонія» (250 місць), «Ант-1» (90 місць), «Ант-2» (68 місць) і «Микола Конарев» (75 місць).

Зараз ці пароми знаходяться в акваторії Червоного, Середземного і Чорного морів. Також в операції передбачається участь сторожових і великих десантних кораблів Балтійського і Чорноморського флотів.


За матеріалами: vz.ru