Військові випробувачі продовжують ресурс ракетного озброєння

Останніми роками переважна більшість озброєння і військової техніки радянського виробництва, що знаходиться на озброєнні українського війська, все частіше вичерпує призначений заводом-виробником термін експлуатації. Одним з шляхів вирішення даного питання в Україні стало продовження ресурсу ОВТ. Для подальшої безпечної експлуатації виробів за призначенням проводиться цілий комплекс призначених випробувань та досліджень.

У Державному науково-випробувальному центрі Збройних Сил України, де командиром Герой України, заслужений льотчик-випробувач СРСР генерал-майор Юрій Тішков, на замовлення Начальника Озброєння Збройних Сил України та спільно з численними представниками вітчизняного військово-промислового комплексу тривають інтенсивні заходи з продовження ресурсу різних видів ракетного озброєння до бойових машин Сухопутних військ, вертольотів армійської авіації, кораблів Військово-Морських Сил, літаків Повітряних Сил України.

Так, протягом останніх місяців випробувальними бригадами Центру були проведені контрольні льотні випробування керованих ракет різних типів та модифікацій -«Оса», “Штурм” та Х-25. На полігонах “Чауда”, “Широкий лан”, “Повурськ” та на морському полігоні в акваторії Чорного моря практично перевірено функціонування та безпеку зазначених виробів при застосуванні за призначенням, проведено оцінку відповідності кількісних та якісних характеристик вимогам технічно-експлуатаційної документації.

Під час випробувань було налагоджено тісну та плідну співпрацю випробувальних бригад Центру не лише з представниками вітчизняної промисловості, але й науково-дослідними установами, командуваннями та військовими частинами видів Збройних Сил в різних регіонах України. Працювала і міжвідомча комісія Міністерства оборони України.

Як відмічають експерти, попередні результати випробувань позитивні, проведені випробування дозволять продовжити ресурс ракет та їх безпечну експлуатацію ще на кілька років. Детальна обробка та вивчення отриманих результатів та даних об’єктивного контролю наразі тривають.

– Остаточне рішення щодо продовження ресурсу – за Замовником даних робіт. Очікується, що експлуатація виробів за призначенням продовжиться, в цілому, до 30 років з моменту їх виготовлення, – повідомив начальник відділу наукових досліджень і випробувань засобів ураження Державного науково-випробувального центру полковник Ерік Злобін.

Отже, при прийнятті позитивного рішення щодо продовження ресурсу керованих ракет «Оса», “Штурм” та Х-25 та з урахуванням терміну їх попередньої експлуатації, безпечне їх застосування відповідно до покладених на Збройні Сили України завдань стане можливим ще протягом наступних 5-7 років.

Руслан СЕМЕНЮК, м.Феодосія.

Фото ДНВЦ

Добавить комментарий