З України до Таїланду відправлять 21 «вбивцю танків» БТР-3РК

n0011Новинка «Укроборонпрому» зацікавила покупців із-за кордону.

Королевська тайська армія незабаром отримає нову партію виготовлених в Україні супербронетранспортерів, в тому числі ракетних БТР-3РК останньої модифікації, які фахівці називають «кілерами танків». Підписано акт технічного прийому 21 машини.
За словами гендиректора держконцерну «Укроборонпром» Сергія Громова, це 15 лінійних і 6 ракетних БТРів. Розроблених Харківським КБ машинобудування імені Морозова. 3РК створений спеціально для боротьби з великими угрупуваннями танків і іншої бронетехніки, а також знищення укрепбудівель. Необхідно підкреслити, що на звичайному, лінійному БТР-3Е1 — всього дві ракети. А на 3РК — 16 (12 всередині і чотири — зовні). Дальність ураження цілі — 5 км. Дві-три машини надійно прикривають будь який танконебезпечний напрямок.
У «кілера» — вище точність системи та швидкість режиму наведення, більш досконалі прилади керування. Використаний тепловізор, який дозволяє на видаленні до 5 км знайти ціль в будь-який час доби, точно визначивши напрям вогню. Новинка оснащена великокаліберним кулеметом 12,7 мм. У Таїланді ракетні БТРи чекають ходові випробування і стрільби в умовах високих температур і підвищеної вологості. Київський бронетанковий завод виготовить для тайців ще шість подібних машин.