«Чорні берети» – українська складова Steadfast Jazz у Польші

«ЧОРНІ БЕРЕТИ» «СТАНЦЮЮТЬ» «JAZZ» У ПОЛЬЩІ

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ – ДРАВСЬКО-ПОМОРСЬКИЙ ПОЛІГОН

Україна семимильними кроками іде до Євросоюзу. Протягом останнього десятиріччя вітчизняне військо активно приміряє на себе стандарти НАТО, офіцери вивчають англійську, контрактники беруть участь у безлічі міжнародних навчань як в Україні, так і закордоном. Зазвичай всі відмічають високі соціальні стандарти, які мають військові у країнах Європи. А от у практичній навченості та особистому вмінні наші воїни на практиці часто перевершують своїх колег з елітних закордонних бойових підрозділів.

Зовсім скоро українські морські піхотинці пограють своїми залізними мускулами – БТР-80 та штатним озброєнням у наймасштабніших з 2006 року військових маневрах об’єднаних Збройних сил Євросоюзу у Східній Європі під назвою Steadfast Jazz.

«Чорні берети» – українська складова «Джазу»

24 жовтня, 89 морських піхотинців ВМС України на чолі з командиром контингенту майором Володимиром Баранюком вирушили з АР Крим до полігону навчального центру Сухопутних військ Польщі, розташованому в районі міста Дравско-Поморський. Основу українського контингенту склала 1-ша рота морської піхоти 1-го Феодосійського окремого батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил України, яку очолює капітан Віталій Ликов. За іронією долі 68 років назад, 4 березня 1945 року, місто Дравсько-Поморський від фашистів звільнили разом радянські і польські війська. І ось тепер українців покликали «рятувати» країни Євросоюзу від зовнішньої агресії.

За словами командира 1-го Феодосійського окремого батальйону морської піхоти підполковника Дмитра Делятицького, військовослужбовці до виконання завдань за призначенням на території інших держав готові.

Так, протягом останніх років «чорні берети» брали участь у військових навчаннях на території сусідніх держав Румунії та Болгарії, разом із військовослужбовцями Греції та Болгарії залучалися до несення бойового чергування в бойовій тактичній групі Євросоюзу «Хелброк». У 2009 році у складі українсько-польського миротворчого батальйону успішно діяли в зоні конфлікту в Косово щодо розведення конфліктуючих сторін, надавали допомогу місцевому населенню.

«За досвідом минулих років рівень підготовки морських піхотинців України не поступається не поступається підрозділам збройних сил розвинутих держав. Але ми готові переймати чужій досвід, навчатися. Сумісне відпрацювання навчально-бойових завдань сприяє кращому взаєморозумінню та злагодженості між військовослужбовцями, підвищує рівень навченості кожного військовослужбовця», – підкреслив підполковник Дмитро Делятицький.

Протягом поточного року ротні тактичні групи окремого батальйону морської піхоти відпрацювали низку важливих навчальних завдань, у тому числі і з миротворчої тематики. Тренування проводились у гірсько-лісистій місцевості Чорноморського тренувального центру морської піхоти ВМС України та на рівнинах полігону «Опук». Морські піхотинці відпрацювали несення служби на блок-постах, вели дозорні дії з пошуку та ліквідації незаконних збройних формувань, супроводжували колони техніки з гуманітарним вантажем.

Як зазначив командир роти капітан Віталій Ликов, під час міжнародних навчань українською стороною буде використовуватися штатне озброєння та броньована техніка. А ось конкретні завдання морські піхотинці отримують вже на полігоні Дравсько-Поморський.

–                      Ми готові до будь-якого сценарію та розвитку подій. Впевнений, що впораємося з усіма завданнями, – повідомив офіцер.

Руслан Семенюк

Добавить комментарий