Пакистанский фрегат «Аслат...
21 час назад
21 час назад
21 час назад
22 часа назад
2 дня назад
Пакистанский фрегат ... Пакистанский фрегат «Аслат» прибыл в четверг с дру...
ВМС Украины спишут 1... Кабинет министров принял решение списать 9 корабле...
Американские моряки ... Американские военные моряки с корабля «Сан-Антонио...
Ввод в строй эсминца... Анонсированный ранее и запланированный на 19 октяб...
Фрегат «Гетьман Сагайдачний» у складі багатонаціонального корабельного з’єднання 12 жовтня 2013 року приступив до виконання завдань у Аденській затоці. Строки операції узгоджені зі стороною Організації Північноатлантичного договору, на період до 3 січня 2014 року.
Основними завдання місії будуть:
- ведення спостереження за морським простором;
- демонстрація військово-морської присутності в районі операції;
- захист, знешкодження й протидія піратським атакам, а також надання допомоги цивільним суднам при потребі;
- активний пошук піратів і озброєних грабіжників на морі, запобігання їх діяльності шляхом затримки суден і арешту майна, а також доставка доказів і підозрюваних у здійсненні піратських нападів відповідним уповноваженим органам.
Основна військова техніка — фрегат «Гетьман Сагайдачний» і вертоліт Ка-27 ПР і
підрозділ спеціального призначення зі штатним озброєнням.
Планується, що одразу після виконання завдань в рамках операції «Український щит» з 4 січня наступного року фрегат «Гетьман Сагайдачний» перейде до дій в рамках операції «EU Navfor Atlanta». Друга місія триватиме до 5 березня 2014 року.
Фінансується участь українських підрозділів за рахунок державного бюджету. Складові видатків напередодні походу повідомив журналістам командувач Військово-Морських сил Збройних сил України адмірал Юрій Іл’їн:
-на підготовку корабля в технічному плані витрачено 13,7 млн грн.;
-на підготовку екіпажу – відпрацювання кораблем і екіпажем курсових завдань, участь корабля в міжнародному навчанні, де екіпаж отримав сертифікацію НАТО на спільні дії у складі багатонаціональних корабельних тактичних груп витрачено 28,5 млн грн.;
-на безпосередню участь в самій операції буде витрачено 89 млн грн.бюджетних коштів.
Але якщо зважити на те, українці складають 7 відсотків від загальної чисельності моряків у світі, та щорічно ввозять в Україну суму еквівалентну близько 8 млрд. гривень, то державі варто подбати про їх безпеку, адже за останні два роки до піратського полону потрапило 52 українці, а 176 нападів на кораблі лише у 2013 році спонукає Україну долучитись до посильної участі у міжнародних безпекових операціях на морі. Без сумніву ця місія додасть теоретичних знань та практичних навичок українським морякам, які буде важко переоцінити, адже до цього походу вони готувались не один рік відпрацьовуючи всі елементи під час щорічних міжнародних навчань «Сі-Бриз».
Саме тому 19 вересня Верховна Рада підтримала законопроект президента України «Про ратифікацію угоди (у формі обміну листами) між Україною та Організацією
Північноатлантичного договору про участь України в операції «Океанський щит»».
Олег Проценко.
Фото автора.