Морське піратство: хроніка подій за 19.12.13

СОМАЛІ

18 грудня ц.р. невідомі розстріляли машину з 6 лікарями, що пересувалась з м.Могадішо до шпиталю в м.Афгої (Сомалі). Кількість загиблих: 6 чол. (3 сомалійця, 3 сирійця). Наразі ведеться розслідування щодо встановлення осіб, що здійснили напад.

www.voanews.com, від 18.12.13, "Gunmen Kill 6 Outside Somali Capital"

18 грудня ц.р. Спеціальний представник Генерального Секретаря ООН в Сомалі Н.Кей висловив стурбованість щодо частих локальних конфліктів в країні, що може поставити під загрозу прогрес країни на шляху до миру і стабільності. Н.Кей закликав владу Сомалі серйозно ставитись до подібних інцидентів, вести розслідування та вживати рішучих заходів.

www.unsom.unmissions.org, від 18.12.13, "UN Special Representative concerned over local conflicts in Somalia"

17 грудня ц.р. командуючий Береговою охороною Сомаліленду (самопроголошена невизнана держава в північній частині Сомалі) адмірал А.Осман в місцевій пресі (назва не вказується) відзначив, що держава отримує безперервну підтримку у боротьбі з піратством від міжнародного співтовариства у рамках операції “Аталанта” (також відомої як EU NAVFOR Somalia – Європейський союз Військово-Морських Сил Сомалі). Повідомляється, що “Аталанта” також контролює промислову діяльність на узбережжі Сомалі, прибережні території та внутрішні води, що забезпечує максимальну ефективність боротьби з піратством.

www.somalilandsun.com, від 18.12.13, "Somalilandsun: Anti-piracy support is continuous, says Cmdr. Osman"

 

ЕРИТРЕЯ, ЕФІОПІЯ

Колишній Міністр інформації Еритреї А.Абду звинуватив уряд Ефіопії в пособництві сомалійським піратам, що знаходяться в Червоному морі. Зокрема, А.Абду наголосив, що Ефіопія розширює матеріально-технічну базу для підтримки діяльності піратів та переховує їх в таборах, розташованих на ефіопських територіях біля кордону з Сомалі. Також ефіопські війська надають допомогу піратам на території Сомалі, що можна вважати втручанням Ефіопії у внутрішні справи Сомалі.

www.ethiopianewsforum.com, від 18.12.13, "Ethiopia is accused of aiding Somali pirates"

 

Діяльність інших країн із запобігання піратству в регіоні Африканського рогу та Сомалі

17 грудня ц.р. Королевський ВМФ Великої Британії здійснив пробний запуск свого першого безпілотного літального апарату (дрону) “Scaneagle” (“Сканігл”)в районі Перської затоки. Королевський ВМФ Великої Британії планує використовувати дрони для боротьби з піратством вже в наступному місяці. Зокрема, такі безпілотні літальні апарати будуть використовуватись для патрулювання в небезпечних регіонах, для виявлення піратів та попередження суден.

www.express.co.uk, від 18.12.13, "First ever Royal Navy drone launched in £30million mission to stop Somali pirates"

Екіпаж іспанського патрульного судна ВМС країн ЄС (EU NAVFOR) ESPS “Tornado” під час останнього візиту (дата не вказується) в м.Дар Ес Салам (Танзанія) провів тренування спільно з командою ВМС Танзанії (19 чол.). Зазначається, що захід пройшов успішно, що в черговий раз зміцнило взаєморозуміння та співпрацю між ВМС країн ЄС та ВМС Танзанії, яка, в свою чергу, наразі являється важливим регіональним партнером в боротьбі з піратством.

www.eunavfor.eu, від 18.12.13, "EU Naval Force Warship ESPS Tornado Conducts Training With Tanzanian Navy During Port Visit To Dar Es Salaam"

 

Діяльність міжнародних Військово-морських сил по протидії піратству

Делегація Комбінованої Цільової групи (CTF 150) на чолі з комодором ВМС Австралії Д.Бейтсом провела зустрічі (дати не вказуються) з високопоставленими керівниками ВМС Пакистану в м.Ісламбад та м.Карачі. В рамках зустрічей обговорювались спільні досягнення та значний внесок ВМС Пакистану в проведенні миротворчих операцій, зокрема, операцій по боротьбі з піратством в складі Змішаних Морських Сил (співпраця з 2004р.).

www.combinedmaritimeforces.com, від 19.12.13, "CTF 150 Commander meets with Pakistan Navy to bolster maritime security in the Middle East"

17 грудня ц.р. командуючий операцією ЄС “Аталанта” контр-адмірал Е.Бледжен здійснив візит на борт фрегату ВМС України “Гетьман Сагайдачний”. Наголошується, що Е.Бледжен відзначив цінний внесок фрегату “Гетьман Сагайдачний” у боротьбу з піратством в регіоні підвищеного ризику.

www.eunavfor.eu, від 18.12.13, "EU Naval Force Admiral Visits Ukrainian Navy Warship Hetman Sagaidachny"

 

Діяльність піратів у інших регіонах

16 грудня ц.р. біля узбережжя Нігерії пірати здійснили напад на нафтовий танкер “Althea” (власник – грецька компанія “Medtankers”). Кількість екіпажу – 18 чол. (17 українців, 1 грек). Пірати взяли в полон капітана танкеру громадянина України та інженера, громадянина Греції (П.І.Б. не вказуються) та зникли в напрямку узбережжя Нігерії. Повідомляється, що МЗС України та посольства України в Нігерії вживають заходів по з’ясуванню місця знаходження та визволенню заручників.

www.telegraphng.com, від 18.12.13, "Pirates attack oil tanker off Nigerian coast, abduct two"

 

Використані джерела:

www.somalilandsun.comновинний портал Сомалі;

www.ethiopianewsforum.com – новинний портал Ефіопії;

www.express.co.uk – новинний портал Великої Британії;

www.eunavfor.eu – тематичний сайт ЄС щодо операції “Аталанта”;

www.combinedmaritimeforces.com – сайт Змішаних морських сил НАТО, командувач – Дж.Міллер, заступник – К.Блоунт

www.telegraphng.com – новинний портал Нігерії

Добавить комментарий