США випробували надсучасну протикорабельну ракету великої дальності LRASM

mfc-lrasm-pr2-hНа початку вересня 2013 року закордонні ЗМІ повідомили про проведення першого успішного пуску надсучасної протикорабельної ракети великої дальності LRASM (Long Range Anti-Ship Missile), розробленої агентством передових оборонних проектів США DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency). Засекречені роботи зі створення ракети LRASM, яка здатна наносити удари з великої відстані і ухилятись від корабельної ПРО супротивника, були розпочаті в 2009 році. Розробка проекту проводилась за двома модифікаціями:

LRASM-A – дозвукова протикорабельна ракета радіусом дії до 800 км на базі авіаційної ракети JASSM-ER.

[ad]

LRASM-B – надзвукова протикорабельна ракета, концептуально близька до російсько-індійської БраМос.

У січні 2012 року роботи над LRASM-B були припинені через надзвичайні технологічні ризики при використанні ракет надзвукової швидкості. На теперішній час випробування ведуться лише за проектом LRASM-A.

Технічні особливості:

Згідно з наявними даними, ракета LRASM являє собою розвиток концепції малопомітною крилатої ракети JASSM. Фюзеляж ракети виконаний виходячи з вимог мінімальної радіолокаційної помітності, з активним застосуванням композитних вуглецевих матеріалів.

Особливий інтерес являє собою система управління ракети. Зважаючи на значний радіус  дії і малу швидкість польоту, ракети проекту LRASM оснащені бортовими сенсорами, які ідентифікують кораблі при підльоті до цілі. Крім того, група ракет  LRASM може обмінюватися інформацією, здійснювати незалежний пошук цілі і передавати одна одній координати виявленого противника, формувати загальну схему атаки з урахуванням різних умов. Ракети також здатні до виконання складних маневрів ухилення від ПРО противника.

Український морський портал

[vkcomments]

Добавить комментарий