Фахівці ВМС України надали невідкладну допомогу цивільному дайверу, постраждалому від декомпресійної хвороби

2013-04-04-10577-48375Фахівці Військово-Морських Сил Збройних Сил України із застосуванням відповідного устаткування надали необхідну медичну допомогу постраждалому внаслідок декомпресійної хвороби цивільному дайверу, який здійснював занурення в районі південнобережного селища Сімеїз.
У Центр пошукових та аварійно-рятувальних робіт ВМС ЗС України (ЦПАР ВМС ЗС України) за напрямком лікарні № 1 міста Севастополя з попереднім діагнозом «декомпресійна хвороба, легка форма» Едуард С. поступив в другій половині дня 3 квітня. На борту рятувального буксирного судна «Кременець», де капітаном Микола Логачов, його вже чекали головний водолазний спеціаліст ЦПАР ВМС ЗС України капітан 3 рангу Олексій Нестеров, викладач-лікар спеціальної фізіології кафедри живучості корабля, водолазних та суднопідіймальних робіт Академії ВМС ім.П. С.Нахімова майор медичної служби Андрій Петухов, начальник медичної служби штабу ЦПАР ВМС ЗС України старший лейтенант медичної служби Денис Мислюк. Вже перебувала в стадії готовності до роботи барокамера РКМУ. Після підтвердження військовими лікарями діагнозу, йому був призначений лікувальний режим 1А, який передбачає перебування в барокамері 25 годин і 30 хвилин.

2013-04-04-10577-48377- Легка форма даної хвороби може вже через кілька хвилин перейти в середню. Більш того, якщо людину вчасно не пролікувати, через рік-два він може стати інвалідом, – зазначає майор медичної служби Андрій Петухов. – У Криму і Севастополі при водолазних захворюваннях кваліфіковану та спеціалізовану допомогу в змозі надати тільки військово-морські медики, із застосуванням барокамери, проводячи лікувальну рекомпресії. Про правильність прийнятого нами рішення свідчить той факт, що симптоматика у хворого після розміщення в барокамері зникла повністю через 20-25 хвилин після підвищення в барокамері тиску у відповідності з обраним режимом, – повідомив майор медслужби.
Технічне забезпечення рекомендацій військово-морських медиків – рівень тиску, вентиляція барокамери тощо – здійснювалося під керівництвом капітана 3 рангу Олексія Нестерова.
Ближче до вечора 4 квітня, рівно через 25 годин і 30 хвилин, Едуард С. вийшов з барокамери. Відразу ж було проведено медичний огляд дайвера. За інформацією військових медиків, зараз він почуває себе нормально. Едуард С. подякував українських військових моряків за невідкладну, надану на високому професійному рівні допомогу.
Українські ВМС далеко не вперше приходять на допомогу цивільним дайверам в подібних ситуаціях. Так, в 2010 році кваліфікована допомога внаслідок випадків, пов’язаних з декомпрессионной хворобою, надавалася 4 рази, в 2011 – близько 10 разів, у тому числі у двох випадках мало місце надання допомоги в результаті отриманих дайверами баротравми легенів, що представляє ще більшу загрозу життю, і, відповідно, вимагає професійних дій медиків.

Начальник прес-центру-прес-секретар
Командування ВМС ЗС України
капітан 1 рангу Олег Чубук.

Український морський портал