Фатальні курйози 2 Світової: кіт, який втопив 5 військових кораблів Історія,Цікаві новини

Unsinkable-Oskar-200x131

Unsinkable-Oskar-200x131Непотоплюваний Сем або Unsinkable Sam (також відомий під кличкою Оскар) — самий непотоплюваний кіт в історії. Мав чорне забарвлення з білою манишкою і лапами. Під час Другої Світової війни плавав на трьох бойових кораблях: німецькому лінійному кораблі (лінкорі) «Бісмарк» (Bismarck), англійському ескадреному міноносці (есмінці) «Козак» (HMS Cossack) та англійському авіаносці «Арк Ройял» (HMS Ark Royal). Всі три кораблі були потоплені, але кожного разу кіт рятувався. Після загибелі авіаносця «Арк Ройял» кота, від гріха подалі, списали на берег.

HMS_Lighting-200x149Непотоплюваний кіт помер від старості у Белфасті в 1955 році. Історія героїчного кота Сема-Оскара почалася в 1941 році, коли невідомий німецький матрос проніс його на борт лінкора «Бісмарк». У травні 1941 року «Бісмарк» вийшов у бойовий похід, в якому і був потоплений англійською ескадрою. Із понад двохтисячного екіпажу лінкора було врятовано лише 115 осіб і один кіт. Моряки англійського есмінця «Козак», підібрали кота, дали йому кличку Оскар. Через п’ять місяців «Козак» був торпедований німецькою субмариною «U-563» і затонув. Екіпаж корабля разом з Оскаром перейшов на есмінець «Легіон».

nepotopljajemyj-sam-200x278Під новою кличкою Непотоплюваний Сем кіт був переведений на авіаносець «Арк Ройял», який раніше взяв участь у затопленні «Бісмарка». Через два тижні авіаносець був торпедований німецьким підводним човном «U-81» і затонув. Моряки, яким вдалося врятуватись, разом з котом Семом були переведені на есмінець «Лайтнінг», а потім — знову на есмінець «Легіон».

Непотоплюваний Сем був терміново списаний на берег, але врятувати кораблі «Легіон» та «Лайтнінг» вже не вдалося. «Легіон» був потоплений через чотири місяці в березні 1942 року німецькими літаками, а «Лайтнінг» був торпедований і затонув у березні 1943 року. Разом на рахунку непотоплюваного Сема п’ять кораблів — німецький лінкор, три англійських есмінця і авіаносець. Вражаючий результат!

Автор: Vasil Albaruthen

Фатальні курйози 2 Світової: кіт, який втопив 5 військових кораблів
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Новый комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *