Фрегат ВМС Франції прийме участь у параді Тихоокеанського флоту РФ до Дня Перемоги

Vendemiaire_2З 6 по 10 травня під прапором командувача французького об’єднаного командування в Тихому океані контр-адмірала Ань Кюлер головну базу Тихоокеанського флоту у Владивостоці з неофіційним візитом відвідає фрегат ВМС Франції «Вандем’єр» (фрегат типу Floréal, бортовий номер F734, «Vendémiaire»).

Головною метою даного візиту буде участь французьких моряків у святкуванні Дня Перемоги, а також подальше зміцнення дружби і військово-морського співробітництва між флотами, передає в четвер прес-служба Східного військового округу. Починаючи з 1992 року, це дванадцятий захід французьких моряків у Владивосток і шостий захід даного корабля.

У Владивостоці фрегат «Вандем’єр», назва якого перекладається як «Збір винограду», пробуде п’ять днів. За цей час гості зустрінуться з командуванням Східного військового округу (СВО) і Тихоокеанського флоту (ТОФ), проведуть офіційний візит до Голови адміністрації міста, а також покладуть вінки до Вічного вогню меморіального комплексу «Бойова слава Тихоокеанського флоту». Під час свята 9 травня екіпаж корабля візьме участь у параді Перемоги у Владивостоці.

Для справки. Фрегат F734 «Vendémiaire» типу Floréal увійшов у бойовий склад ВМС Франції 20 жовтня 1993 року. Дана серія французьких малих фрегатів 1990-х років, часом також класифікуються як корвети. Вона була створена за завданням ВМС Франції на «дешевий фрегат» — полегшений сторожовий корабель для патрулювання в районах зниженої загрози. Здешевлення та спрощення конструкції, у поєднанні із будуванням на цивільних верфях в основному за стандартами цивільного суднобудування, дозволили знизити вартість кожного корабля до однієї третини від  фрегатів типу «Ла Файетт», які будувалися паралельно.