Гарячі новини морського піратства в Ємені та Сомалі: коротко про головні події.

Сомалі

13.01.14 представники Аль-Шабаб в регіональному радіоефірі попередили мешканців м.Могадішо: громадяни, працюючі на міжнародні агентства (зокрема, представництва Туреччини та ООН в Сомалі) будуть покарані. Також організація закликала місцевих мешканців триматися подалі від адміністративних будівель.

Ємен

В провінції Хадрамаут озброєні представники місцевих племен (“Племенна федерація Хадрамауту”) продовжують напади на урядові заклади, вимагаючи негайного виводу з території провінції урядових ЗС. Станом на 14 січня 2013 року у даних сутичках загинуло понад 150 родин біженців та 9 урядових солдат.

14 січня 2013 року в провінції Хадрамаут бойовиками було здійснено напад та вбито офіцера економічного підрозділу ЗС Ємену, полковника А.Макалеху. 

        

         Піратська активність в районі Африканського рогу та Сомалі

         12.01.13 в Аденській затоці ракетний фрегат “Luoyang” (16 група ВМС КНР) виявив 4 підозрілих судна, які швидко наближувалися до кораблів цільової групи. Атаку суден, замаскованих під риболовні човни, було відбито, пірати зникли.

Діяльність міжнародних Військово-морських сил по протидії піратству

15.01.14 командир об¢єднаної цільової групи CTF-150 комодор Д.Бейтс (ВМС Австралії) під час регіонального туру з питань морської безпеки (зустрічей з лідерами прибережних країн Західної Африки) зустрівся із заступником Командувача ВМС Кенії бригадиром С.Кахарірі.

Добавить комментарий