Морпіхи ВМСУ подолали 40 км гірських кримських доріг на БТР-80 (фото)

DSC_8544У Криму морські піхотинці ВМС України подолали понад 40 кілометрів доріг на броньованій техніці. Маршрут пройшов дорогами республіканського значення, так і пересічною місцевістю Чорноморського тренувального центру морської піхоти.

Керівник заходу майор Володимир Баранюк повідомив, що в марші взяли участь молоді матроси – призовники осені 2012 року, а також військовослужбовці контрактної служби, які нещодавно прийшли на контракт у морську піхоту.

Цікаво, що біля десятка водіїв-строковиків осіннього призову днями висловили бажання залишитися на контракт у морській піхоті. Це хлопці з Донеччини, Дніпропетровщини, Криму та інших регіонів України. Для підписання першого контракту вони вже проходять військово-лікарську комісію.

-              Ніколи не міг подумати, що служба в армії для мене стане дорогою в життя. Коли призивався, думав відслужу і буду далі займатися улюбленою справою на СТО, — говорить 18 річний Едуард Гевак з Хмельниччини. – А тут крім хорошої заробітної платні є ще й можливість вчитися. Тим більше військова професія завжди в повазі.

З ним згідний і досвідчений контрактник — командир відділення десантно-штурмової роти Сергій Руденко:

-              Які плюси чи мінуси контрактної служби? Ось я, наприклад, людина сімейна, зараз отримую 4500 гривень. Неодноразово був за кордоном на міжнародних навчаннях. А ще це військова романтика. Але хто думає, що в армії легко – це не для нього… Крім того в родині у мене є військові. Тому я вибрав морську піхоту.

За словами заступника командира батальйону морської піхоти з озброєння майора Олександра Понятова, програму допідготовки водіїв на базі морської піхоти опановують і представники інших частин ВМС України. Незабаром військові водії відпрацьовуватимуть різноманітні складні прийоми на броньованій та автомобільній техніці. Головна мета – подальша безаварійна експлуатація. Тож нема сумнівів, що наші «чорні берети» добре підготуються до цьогорічних міжнародних навчань і як завжди будуть на висоті серед військових інших країн.

Руслан СЕМЕНЮК, АР Крим, фото автора.