Розвідувальні супутники США засікли завантаження С-300 на російські бойові кораблі, що йдуть у Сирію

Russian-S-300-missile-sys-010За даними американських ЗМI, кораблі залишили російський порт кілька днів тому. Американські супутники засікли завантаження контейнерів  із зброєю на борт. Не виключається, що кораблі доставляють компоненти ЗРК С-300 на озброєння режиму Б.Асада.

Пентагон вважає, що сирійська армія потребує оновлення авіації, однак джерело CNN повідомив, що розвідка не виявила вантаження на кораблі військових вертольотів.

Нагадаємо, що у вівторок представник держдепартаменту Джен Псакі заявила, що у США немає підтвердження, що Росія не реалізувала поставки комплексів ППО С-300 Сирії.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що договір на постачання С-300 Сирії був підписаний кілька років тому і поки не був реалізований. Росія не коментує докладно, в які терміни планувалося поставити ракетні комплекси і чи були ці строки змінено у зв’язку зі сформованою ситуацією в Сирії.

У понеділок глава міністерства оборони Ізраїлю Моше Яалон заявив, що російські зенітно-ракетні комплекси С-300 надійдуть на озброєння сирійських військових не раніше 2014 року.

Резонанс навколо ЗРК почався після того як газета «Аль-Кудс аль-Арабі» повідомила, що Росія доставила на територію Сирії ракетні установки С-300, проти поставок яких різко заперечують Ізраїль і США.

Пізніше британські ЗМІ з посиланням на високопоставлене джерело в Росії написали, що Москва вирішила відмовитися від угоди з продажу зенітно-ракетних комплексів С-300 з побоювання, що ця зброя може становити загрозу для великої російської громади в єврейській державі.

Нібито в обмін Росія попросила Ізраїль припинити атаки з повітря на сирійські об’єкти. Видання також повідомляло, що такі домовленості нібито були досягнуті 14 травня в час переговорів прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху з Володимиром Путіним. Однак пізніше цю інформацію спростував представник уряду Ізраїлю.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров стверджує, що Москва не планує поставляти зброю до Сирії, крім уже наявних контрактов.По словами його заступника, Сергія Рябкова, постачання С-300 в Сирію ведуться для захисту об’єктів і контингентів військ від застосування сил і засобів, якими бойовики не мають. Рябков вважає, що російські комплекси стабілізують обстановку в регіоні і не допускають можливості втручання в конфлікт ззовні.

Держсекретар США Джон Керрі, у свою чергу, вважає, що поява на Близькому Сході російських ЗРК C-300 разом з постачаннями ракет з Ірану дестабілізує регіон.