СБУ викрила агента розвідки Чорноморського флоту Новини

sbu3

Контррозвідка Служби безпеки України затримала громадянина України, який організував інформаторів для збору інформації військового характеру в Херсонській області.

Служба безпеки України припинила незаконну діяльність агентурної мережі військової розвідки Російської Федерації, яка здійснювала підготовку акцій, спрямованих на підрив обороноздатності нашої держави.

Так, українська контрозвідка затримала мешканця Херсонщини, колишнього військовослужбовця, який за завданням представника Розвідувального управління Чорноморського флоту РФ залучив групу українських громадян до збору інформації військового характеру в Херсонській області, повідомили в СБУ.

Ще одним дорученням від іноземних кураторів була підготовка умов для здійснення на Херсонщині диверсійних акцій.

«Група встановлювала місця базування й передислокації, ступінь бойової готовності, чисельність особового складу, види та кількість озброєння і військової техніки частин та з’єднань ЗС України. Окрема увага надавалась облаштованим у зв’язку із загостренням ситуації на південно-східних кордонах держави лініям оборони та замаскованій важкій військовій техніці», — повідомили в СБУ.

Для отримання таких відомостей агенти виїжджали автівками до районів Херсонської області, що межують з АР Крим, де особисто спостерігали за змінами дислокації українських військових частин та переміщеннями військової техніки. Зібрані агентурою дані передавались російському шпигуну із дотриманням вимог конспірації.

За оцінкою експертів, інформація, яку збирали та передавали іноземній стороні, містить відомості, що становлять державну таємницю, а її розголошення завдає шкоди обороноздатності нашої держави.

На підставі здобутих матеріалів проти організатора агентів РФ розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст.111 КК України «державна зрада». Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі до 15 років.

Зазначимо, 9 квітня співробітники СБ України затримали чотирьох осіб – громадянина РФ і трьох громадян України, які уночі 8 квітня намагалисяпередати представнику російської спецслужби п’ять жорстких дисків з серверів одного з управлінь СБУ на Сході України.

Нагадаємо, 8 квітня СБУ також затримала громадянку Російської Федерації, яка виконувала завдання спецслужб для дестабілізації ситуації в південних областях України.

21 березня СБУ затримала у Києві громадянина РФ, який готував збройнезахоплення урядових установ.

20 березня СБУ затримала громадянина РФ, кадрового співробітника Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил РФ, який перебував в Україні під чужими даними два роки.

14 березня в районі тимчасового пункту пропуску «Чонгар» був затриманий озброєний громадянин Російської Федерації, військовий, який прямував у бік АР Крим.

ipress.ua


Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /var/www/adminseabreeze/data/www/seabreeze.org.ua/wp-content/themes/magazine/footer.php:79) in /var/www/adminseabreeze/data/www/seabreeze.org.ua/wp-content/themes/magazine/footer.php on line 83