Україна створила супертанк, який стріляє керованими ракетами великої дальності

T-84 BM Oplot_Ukraine_2БМ «Оплот» оснащений новітніми потужними технологіями, які виводять його в лідери серед інших кращих моделей танків. Таку думку висловив провідний експерт Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Сергій Згурець, пише УНН.

«Танк» Оплот «- це новітня розробка української танкобудівної школи. Оплот «базується на основі танка Т-84″, — сказав Згурець.

Він зазначив, що БМ «Оплот» має потужні переваги перед іншими моделями танків. «Танк має велику перевагу по рухливості та швидкості. Зокрема, на танку встановлюються українські дизелі потужністю 1200 кінських сил, причому вони мають велику вихідну потужність, що дозволяє збільшити міцність броні, не втрачаючи рухливості.

Крім того, на танку «Оплот» вперше застосована нова концепція, заснована на активному бронезахисті, що включає систему динамічного захисту під назвою «Дуплет». Ця система розроблена базовим центром критичних технологій, і ций бронезахист встановлений як на вежі, так і на корпусі, він дозволяє витримувати обстріл практично всіх існуючих боєприпасів, які зараз є в арсеналах інших армій. Причому від відстані до 200 метрів ударного пострілу в бік, що не можуть собі дозволити інші танки.

Вогнева міць базується на використанні гармати, при цьому на додаток використовуються керовані ракети, які стріляють дальністю до 5 км. Ні американські, ні німецькі танки такого озброєння не мають «, — говорить експерт.

Нагадаємо, повний цикл виробництва бойового танка БМ «Оплот» займає 14,5 місяців.  Це складний високотехнологічний продукт, що дозволяє «Оплоту» залишатися одним з кращих зразків бронетанкової техніки в світі. Основним виробником танка є ДП «Завод ім.Малишева». Комплектуючі і основні матеріали поставляються 137 підприємствами, з них учасники Концерну — 21″, — повідомили в ДК «Укроборонпром».