Syrian Electronic Army ‏провела хакерську атаку на мікроблоги газети The Guardian

pic_1367268147Акаунти британської газети The Guardian в мережі мікроблогів Twitter впродовж минулих вихідних були зламані «Сирійською електронною армією» (Syrian Electronic Army ‏- SЕА). Про це саме видання повідомило ввечері в понеділок.

За деякими даними, зловмисники отримали доступ до 11 тематичним твіттер-акаунтів, і ще не над усіма вдалося встановити контроль. Під зламаних стрічках з’являлися повідомлення на кшталт «Слідкуйте за SЕА … Слідкуйте за правдою!»,«Хай живе Сирія» і «SЕА була тут». Через кілька годин угруповання пояснила, що оголосила війну службі безпеки Twitter, а The Guardian була зламана за поширення брехні і наклепу про Сирію.

За даними газети, паролі до соцмереж були отримані за допомогою класичної фішинг-атаки, коли зловмисники розсилають електронні листи і обманом змушують користувачів передавати їм облікові дані.

Раніше сирійські хакери зламували акаунти телеканалів «Бі-Бі-Сі», France 24 TV, «Аль-Джазіра», CBS, радіостанції National Public Radio, президента ФІФА, а також агентства Associated Press. В останньому випадку неправдиве повідомлення про вибух у Білому домі і поранення президента США Барака Обами викликало короткочасну паніку на фондовому ринку.
За даними сирійських опозиціонерів, SЕА фінансується двоюрідним братом президента Сирії Башара Асада Рамі Махлуфом (Rami Makhlouf). Угруповання працює в Дубаї і отримує за кожну успішну атаку від 500 до 1000 доларів. Іноді уряд Сирії підказує хакерам, які сайти зламувати, а іноді вони вибирають цілі самі, приводить The Guardian слова представників повстанців.

Опитані The Guardian фахівці розповіли, що SЕА виникла близько двох років тому, проте зосередила свої дії на західних ЗМІ лише нещодавно. Основна мета хакерів — придати свої дії максимальному розголосу.