Церковь УПЦ МП в Полтаве украсили антиукранской символикой

церковь

Полтавчани звернулися до СБУ з проханням перевірити храм на антиукраїнську діяльність.  Одну з церков Московського патріархату у Полтаві оздобили двоголовим орлом і Петром Першим на коні, який нищить синьо-жовтий стяг.

В єпархії пояснили, що в цьому немає нічого антиукраїнського. Адже храм — історична будівля, його зведено саме на честь Полтавської битви, у якій російська армія перемогла шведів, які, як відомо, мають схожий на український прапор.

Петр 1

Лише підійшовши впритул, можна розгледіти, що стяг під копитами шведський. П’ять метрів вліво чи вправо — і видається, що то прапор України. Тож пересічні полтавчани вгледіли у композиції інший зміст та звернулися до СБУ з вимогою перевірити храм на антиукраїнську діяльність. Примітно, що й історичного у цій мозаїці може бути небагато. «Чи використовувалися у цій битві такі кольори – я дуже сумніваюся. Справа в тому, що там були різні полки, в тому числі Швеції, були і німецькі полки і т.д. Кожен прапор мав свою символіку», — розповів науковець Віктор Ревегук.