Великобританія та США завершують розробку планів нанесення ракетних ударів по Сирії

IMG10330925Великобританія і США завершують розробку планів нанесення  військових ударів  проти режиму Башара Асада у зв’язку з « жахливим » застосуванням хімічних озброєнь поблизу сирійської столиці Дамаск минулого тижня , пише The Guardian.

 

 

 

У той час як Ліга арабських держав погодилася з судженнями союзників про те , що режим Асада несе відповідальність за хімічну атаку , США і Великобританія підготували грунт для інтервенції , заявивши , що вона буде реакцією на порушення міжнародного законодавства і не буде спрямована на зміну режиму , пише InoPressa.
Білий дім дав зрозуміти , що Обама готується до військового удару , заявивши , що було б « безглуздо » припустити , що режим Асада не несе відповідальності за атаку . Британські та американські джерела стверджують , що без резолюції Ради Безпеки ООН союзникам доведеться надати неспростовні докази причетності режиму Асада до хімічної атаки, щоб отримати юридичне виправдання військового удару.
Прем’єр -міністр Великобританії Девід Кемерон оголосив про скликання засідання парламенту в четвер для проведення офіційних дебатів з питання інтервенції. Кемерон заявив , що застосування хімічних озброєнь було « морально непрощенним і абсолютно невірним » кроком , додавши , що « будь-яка дія має бути легальною і пропорційною ».
Тим часом опитування громадської думки YouGov , підготовлене для видання The Sun , показало , що 74 % британців виступають проти розміщення військ в Сирії , 50 % налаштовані проти нанесення ударів за допомогою ракет великої дальності з кораблів. Військову операцію в Сирії ухвалили лише 25%.