Звинувачення проти адмірала Кабаненка – правосуддя чи провокація?

Редакція “Українського морського порталу” відстежує ситуацію зі шпигунським та корупційним скандалами за участі заступника начальника Генерального Штабу Збройних Сил адмірала Ігоря Кабаненка – в минулому начальника Головного штабу ВМС України.

У вересні цього року Служба безпеки України провела обшуки в Генштабі, під час яких в кабінеті Кабаненка начебто були вилучені незаконні ксерокопії якихось таємних документів. Через місяць адмірала позбавили доступу до держтаємниці і тимчасово відсторонили від займаної посади. На даний момент СБУ проводить розслідування. Одночасно, програма “Гроші” телеканалу “1+1” випустила в ефір сюжет, в якому Ігорю Васильовичу закидаються вже корупційні діяння: отримання від Міноборони аж п’яти службових квартир. На фоні гострої проблеми із тисячами офіцерів-безхатченків в українській армії (також висвітленої у телепрограмі), така несправедливість природно викликала чимале обурення глядачів.

Повідомлення ЗМІ спричинили помітний суспільний резонанс: з різко критичними коментарями виступили окремі публічні особи. Наприклад, нардеп О.Медуниця заявив, що СБУ розпочала зачистку в Генштабі російської агентури, яка розплодилася за часів попереднього міністра оборони Саламатіна. Також висловився депутат А.Гриценко (сам колишній очільник МО): на його думку, ситуація з квартирами Кабаненка є ознакою моральної деградації офіцерського корпусу Збройних Сил.

Натомість колеги адмірала стали на його захист. 25 жовтня колишні командувачі ВМС Б.Кожин та В.Безкоровайний оприлюднили відкритого листа до Президента України Януковича, в якому нагадали про видатні заслуги Ігоря Васильовича перед ВМС та Збройними Силами, назвали сфабрикованими “квартирне питання” та “питання державної таємниці”, закликали доручити РНБО розібратися в цій ситуації та відновити добре ім’я Кабаненка.

1380358_542104009198597_2135099519_n

На думку радника голови Народного Руху України, генерал-лейтенанта запасу П.Процика, кампанія з дискредитації І.Кабаненка може бути помстою за його роль в операції ВМС із виявлення на початку серпня цього року поблизу Севастополя незаконно встановленого гідроакустичного розвідувального обладнання, яке імовірно належало російському Чорноморському флоту.

27 жовтня знімальна група “5 каналу” мала розмову з дружиною Кабаненка, яка переконувала в безпідставності звинувачень свого чоловіка у шпигунстві та квартирних аферах.

“Український морський портал” буде відстежувати розвиток подій у справі Ігоря Кабаненка.

Добавить комментарий