Українські військові взяли на озброєння новий розвідувальний автоматизований звукометричний комплекс (РАЗК) «Положення-2».
Відповідний наказ міністр оборони Павло Лебедєв підписав ще наприкінці лютого.
Комплекс розробили в одеському СКБ «Молния». Планується, що серійним виробництвом цієї техніки займуться теж одесити. Правда, коли перші «Положення-2» надійдуть у війська, поки невідомо.
«На жаль, в оборонному бюджеті на цей рік коштів на закупівлю наших комплексів немає, — поскаржився в інтерв’ю директор «Молнии» Володимир Мінгалев. — Але ми сподіваємося отримати замовлення на 2014-й».
Розробку «Положення-2» одеське конструкторське бюро розпочало ще у 1995-му, а завершило в грудні минулого року. Цей комплекс не має аналогів на пострадянському просторі.
А взагалі такі системи на планеті виробляють лише шість держав — США, Великобританія, Франція, ФРН, Нідерланди та Ізраїль. Одеський зразок в цій компанії цілком конкурентоспроможний, стверджують його творці.
Завдання звукометричного комплексу — визначати місце розташування гармат, мінометів і установок залпового вогню противника, після чого наводити на них «дружні» гармати і коригувати їх вогонь.
РАЗК складається з апаратної машини на базі багатоцільового транспортера МТ-ЛБу, трьох акустичних баз, дев’яти високочутливих датчиків-мікрофонів та метеостанції. Також на комплексі використовується навігаційна апаратура «заточена» під GPS або ГЛОНАСС.
Аудіоінформація, що надходить через звукоприймачі «Положення-2», обробляється комп’ютером, який видає координати стріляючої артилерії противника і точок розривів снарядів і мін, випущених нашими. Всі дані передаються по шифрованих каналах зв’язку і відображаються в онлайн-режимі на екрані оператора і цифровому планшеті артилерійського командира.
Максимальна дальність, на якій комплекс чує противника, — 35 кілометрів. Коригувати вогонь своїх він може на відстані до 15 км. Чим ближче джерело звуку, тим точніше РАЗК визначає його місце розташування.
Казенне підприємство «Спеціальне конструкторське бюро «Молния» було засновано в Одесі в 1972 році. Розробки СКБ використовуються у військовій техніці, енергетиці, системах зв’язку, машинобудуванні та інших областях. За 40 років свого існування «Молния» розробила та впровадила кілька поколінь звукометричних комплексів, які знаходяться на озброєнні української та інших армій.
За матеріалами, Думская.net
[vkcomments]