Армія Ізраїлю прийняла «на озброєння» порошкову плазму

blood_redЦАХАЛ став першою армією в світі, що використовує порошкові замінники крові в умовах поля бою.

Таке рішення прийняв спеціальний комітет, створений для вивчення цієї проблеми Медичним Корпусом ЦАХАЛу.

Доктор Самі Гендлер з управління оперативною медицини ВПС коментує: «Як тільки кровотеча буде зупинена, пораненим даватимуть рідину для відновлення об’єму крові. Порошкова плазма також містить коагулянти (згущуючі речовини), які допомагають зупинити внутрішню кровотечу».

Йдеться про заморожену-висушену плазму, яка в нормальних умовах становить 55% крові. Плазму отримують від здорових донорів крові з групою крові AB, відповідною для всіх інших груп крові — тим самим, відпадає необхідність перевірки групи крові на полі бою.

Ізраїльська армія вже використовувала порошкову плазму. Минулого місяця така методика пройшла апробацію на палестинцеві, пораненому в ДТП. Важко поранений палестинець потім був евакуйований в госпіталь Хадасса в Єрусалимі. Його нещодавно виписали з лікарні.

Порошкова плазма була видана медичним підрозділам ЦАХАЛу ще в лютому.

ЦАХАЛ використовує порошкову плазму LyoPlas Nw, вироблену німецьким Червоним Хрестом. Продукт використовується в клініках різних країн світу близько 10 років і вводиться пацієнтові внутрішньовенно, після того, як плазму розчиняють в дистильованій воді.

[vkcomments]