У Косово відбулась зустріч керівника оперативної групи МО України з командиром багатонаціональної групи «East» KFOR

2013_04_26_108

2013_04_26_108В рамках проведення ротації національного контингенту у Косово відбулася зустріч керівника оперативної групи Міністерства оборони України – командира 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенанта Петра Литвина з командиром багатонаціональної бойової групи «Схід» сил КФОР полковником американської армії Веймоном Сторі.

У заході також взяли участь командири контингенту попередньої та нової ротацій підполковник Ілля Федоренко та майор Володимир Кокорєв.

В ході зустрічі сторони обговорили великий спектр питань, пов’язаних із виконанням завдань керівництва сил КФОР українськими миротворцями. Зокрема, питання подальшої участі багатонаціональної бойової групи «Схід» в операції у Косовому та залучення до виконання завдань підрозділів Збройних Сил України. Також були підбиті підсумки діяльності особового складу 16-ї ротації українського миротворчого контингенту.

2013_04_26_106Полковник Веймон Сторі відзначив високий професіоналізм українських військовослужбовців. Зокрема, він наголосив, що бойовий дух особового складу українського контингенту завжди підтримувався на високому рівні і всі поставлені завдання миротворці Збройних Сил України виконали на «відмінно».

– Легко говорити високі слова, якщо це правда. Я коли посилаю український підрозділ на виконання завдань, завжди переконаний, що вони вірно оцінять ситуацію і приймуть правильне рішення. Приємно відзначити, що ці хлопці впродовж року були постійно готовими до виконання будь-яких поставлених мною завдань, – зазначив командир багатонаціональної бойової групи «Схід».

У свою чергу генерал-лейтенант Петро Литвин запевнив командира БнБГ «Схід» у тому, що українські військові й надалі якісно та з високим професіоналізмом виконуватимуть миротворчі обов’язки у Косовому.

2013_04_26_101За доброю традицією, наприкінці зустрічі генерал-лейтенант Петро Литвин подякував полковнику американської армії Веймону Сторі за плідну співпрацю та вручив сувеніри й пам’ятну монету з логотипом командира 8-го армійського корпусу Збройних сил України.

В ході проведення ротації національного контингенту за планом роботи посадових осіб керівник оперативної групи Міноборони України генерал-лейтенант Петро Литвин також зустрівся із заступником командувача сил КФОР у Косовому бригадним генералом Збройних Сил Словенії Бояном Пограїчем.

2013_04_26_111Бригадний генерал підтвердив слова командира багатонаціональної бойової групи «Схід» полковника Веймона Сторі, що повна самовіддача і відмінна підготовка українських миротворців передбачає відповідні перспективи їхнього подальшого залучення у силах КФОР. Він висловив впевненість, що у подальшому роль українського миротворчого контингенту i його внесок у справу підтримання безпеки й стабільності в Косовому не тільки не зменшиться, але й зросте.

– Професіоналізм, самовіддана служба, готовність до виконання будь-яких завдань i високий рівень їх виконання є найважливішим індикатором продовження участі українського контингенту в місії сил КФОР у Косовому, – підсумував генерал Боян Пограїч.

Петро Гасай, Косово. Фото автора

Восьмой корпус

[vkcomments]