Флагманські медики на борту фрегату «Гетьман Сагайдачний» оперативно провели успішну операцію

28 листопада 2013 року близько 12.00 за медичною допомогою до амбулаторії корабля звернувся машиніст газотурбінного відділення електромеханічної бойової частини матрос Роман Молотов, 1990 року народження зі скаргами на ниючій та ріжучій біль в правій здухвинній ділянці, з підвищенням температури тіла до 37.5 градусів, яка виникла раптово, без будь-яких причин. Щойно був проведений медичний огляд матроса, результатом якого став діагноз гострий апендицит. Подальше кількагодинне спостереження за станом моряка не залишило сумнівів про необхідність проведення хірургічного втручання.

До 20.00 на базі корабельної амбулаторії обладнана операційна.  

Після оперативних узгоджень на рівнях командування походу, медперсонал походу приступив до безпосереднього здійснення  апендектомії — хірургічної операції звидалення апендициту.

Операційну бригаду очолив флагманський лікар походу хірург підполковник медичної служби Сергій Адаменко. У корабельній амбулаторії йому асистували начальник медичної служби фрегата капітан-лейтенант Артем Сіренко, лікар стоматолог майор Вадим Врабіє,  лікар-інфекціоніст підполковник медичної служби Олександр Олійник, фельдшер фрегату сержант Алішер Керімов, фельдшер-рятувальник морської авіаційної бригади ВМС України, прапорщик Фелікс Лучковський.

— Апендектомія пройшла успішно, —розповів одразу після проведення операції хірург підполковник медичної служби Сергій Адаменко. — Головне, що її було проведено вчасно, без затримок, адже самі розумієте: це — гострий апендицит. Звичайно, проводити подібні операції у корабельних умовах не є таким зручним, як у стаціонарних медичних закладах,  зокрема, у шпиталі. Але необхідний операційний мінімум на фрегаті був забезпечений. Крім того, зараз у поході зібралась група досвідчених спеціалістів, що виступили єдиною командою.

Про результати операції швидко повідомили батькам моряка, а хлопець покищо знаходиться в амбулаторії корабля.

Післяопераційний стан хворого в нормі.

Помічник командира контингенту  

капітан-лейтенант  П.В. ПАРФЕНЮК  

Джерело: www.facebook.com/фрегат "Гетьман Сагайдачний"
[vkcomments]

Добавить комментарий