Росія відмовилася тренувати своїх льотчиків на території України

51Росія відмовилася тренувати своїх льотчиків на навчальному полігоні для палубної авіації (рос. — НИТКА) (наземний випробувальний тренажер корабельної авіації) у Криму. Про це повідомляє українська служба «Бі-Бі-Сі», посилаючись на джерело в міністерстві закордонних справ республіки.

За його даними, російська сторона не захотіла платити дорожче за оренду полігону, через що і були згорнуті тренування. Україна ще торік підвищила ставку за використання НИТКИ з 700 тисяч до двох мільйонів доларів на рік. Як повідомлялося, Міноборони РФ погодилося на нові умови (зокрема, погодилося погашати вказану суму грошима, а не поставками запчастин від винищувачів, як це було раніше). У міністерстві закордонних справ України також стверджували, що між Києвом і Москвою немає суперечок про суму орендної плати та що сторони готуються підписати угоду про використання полігону в 2014 році.

Тим часом ще в травні головнокомандувач ВМФ РФ Віктор Чирков заявив, що в 2013 році російські льотчики будуть тренуватися на борту авіаносця «Адмірал Флоту Радянського Союзу Кузнєцов», а наступного року країна взагалі може відмовитися від оренди українського полігону, так як у місті Єйськ в Краснодарському краї майже готовий його аналог. Польоти палубної авіації з нового аеродрому можуть початися вже наприкінці поточного року, а повністю його введуть в експлуатацію через сім років.

Комплекс НИТКА був побудований на початку 1980-х років біля курортного містечка Саки на заході Криму. Полігон, який імітує рухливу палубу авіаносця, призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літаків морської авіації. Росія користувалася аеродромом на умовах угоди з Україною, підписаною в 1997 році.

У 2008 році МЗС України заявив про недоцільність тренувань російської палубної авіації в Криму у зв’язку з використанням Чорноморського флоту РФ у збройному конфлікті проти Грузії. Через два роки заборону було знято.

/Крым/НИТКА/Тренировки/Авиация