Україна відправила до Китаю десантний корабель на повітряній подушці (фото)

p1У п’ятницю, 26 квітня 2013 року, Феодосійська суднобудівна компанія «Море», яка входить до складу ДК «Укроборонпром», спустила на воду десантний корабель на повітряній подушці «Проект 958». У цей день він був транспортований буксирами у Феодосійський морський порт. Там корабель-амфібія українського виробництва двома потужними кранами був відвантажений на судно-перевізник, яке доставить його країні-замовнику.
Як заявив Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Сергій Громов, «Проект 958» — найбільший корабель на повітряній подушці у своєму класі, виготовлений колективом ВАТ ФСК «Море» за участю вітчизняних і російських партнерів. «Відвантаженням першого судна «Проекту 958» ми довели готовність України створювати унікальні по складності та технологічності кораблі. Наша країна і надалі буде залишатися сильною суднобудівної державою. ДК «Укроборонпром» докладатиме максимальних зусиль для розвитку підприємств галузі, які входять до складу Концерну», — сказав С.Громов.

p3Нагадаємо, що 12 квітня 2013 року в Феодосії представники Державного концерну «Укроборонпром» і ВМС Китаю підписали акт приймання десантного корабля на повітряній подушці «Проект 958». З української сторони документ підписав Генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» Дмитро Перегудов. Під час приймання судна китайська сторона високо оцінила якість виконаних українськими підприємствами робіт .

Корабель побудований на ВАТ «Феодосійська суднобудівна компанія «Море», яке входить до складу ДК «Укроборонпром», для потреб ВМС Китаю. Зараз на підприємстві тривають роботи з будівництва другого корабля «Проекту 958» для китайського замовника.

Довідка: Згідно з укладеним у 2008 році контрактом ВАТ «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» побудує для ВМС Китаю два десантних кораблі на повітряній подушці проекту 958. Ще два таких судна будуть побудовані за участю українських фахівців з використанням вітчизняних комплектуючих в Китаї.

Найбільший у світі амфібійний десантний корабель на повітряній подушці «Проект 958» призначений для прийому з обладнаного або необладнаного берега бойової техніки та особового складу морських десантів, перевезення їх морем, висадки на необладнане узбережжя та вогневої підтримки десантних військ. Також він може здійснювати транспортування  і постановку мінних загороджень.

p2Амфібія здатна перевозити на вибір 500 десантників,  три бойових танки, або десять БТРів.

Фото: glavnoe.ua

[vkcomments]