Україна передала ВМС КНР перший десантний корабель на повітряній подушці

проект 95812 квітня у Феодосії представники Державного концерну «Укроборонпром» та ВМС Китаю підписали акт прийомки десантного корабля на повітряній подушці проекту 958. З української сторони документ підписав Генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» Дмитро Перегудов. Під час прийомки судна китайська сторона висловила високу оцінку якості виконаних українськими підприємствами робіт.

  Корабель побудовано на ВАТ «Феодосійська суднобудівна компанія «Море», що входить до складу ДК «Укроборонпром», для потреб ВМС Китаю. Наразі на підприємстві тривають роботи з будівництва другого корабля проекту 958 для китайського замовника.
Довідково:
  Згідно укладеного раніше контракту ВАТ «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» побудує для ВМС Китаю два десантні кораблі на повітряній подушці проекту 958. Ще два таких судна будуть побудовані за участі українських фахівців з використанням вітчизняних комплектуючих у Китаї.
  Найбільший у світі амфібійний десантний корабель на повітряній подушці проекту 958 призначений для прийому з обладнаного або необладнаного берега бойової техніки і особового складу морських десантів, перевезення їх морем, висадження на необладнане узбережжя та вогневої підтримки десантних військ. Також він може здійснювати транспортування мін та постановку мінних загороджень.

 

МДКПП здатний перевозити 150 тонн вантажу, у тому числі, до 3-х середніх танків або до 500 військовослужбовців десантних військ. Може пересуватися зі швидкістю більше 60 вузлів (близько 120 км / год) по землі, воді, льоду і долати перешкоди типу «вертикальна стінка» висотою 1,5 м. Десантний корабель оснащений 5 газовими турбінами потужністю 5 к.с. кожна.

Контракт на будівництво МДКПП для ВМС КНР є найбільшим контрактом військового кораблебудування незалежної України.

[vkcomments]