Ракетний корабель на повітряній подушці «Бора» ЧФ РФ покажуть на виставці в СтамбуліРакетный корабль на воздушной подушке «Бора» ЧФ РФ покажут на выставке в Стамбуле

proekt-1239В період з 7 по 10 травня в  Стамбулі пройде 11-я міжнародна виставка оборонної промисловості. Очікується, що на ній буде представлена ​​продукція більш ніж 600 фірм, у тому числі чотирьох з Росії.

Експерти не сумніваються, що одним з експонатів, які викличуть підвищений інтерес серед учасників виставки, стане ракетний корабель на повітряній подушці (РКПП) «Бора» Чорноморського флоту.

РКПП «Бора» (проекту 1239) є найбільшим в своєму підкласі в практиці російського і світового кораблебудування швидкохідним бойовим кораблем, що використовують гідродинамічну платформу — катамаран з аеростатичним повітряним розвантаженням.

Корабель являє собою два вузьких корпуси, перекритих платформою. Попереду знаходиться еластичний екран. Висока швидкість дозволяє кораблю не потрапляти в захоплення самонавідних ракет, з тієї ж самої причини його не встигає наздогнати і торпеда.

Водотоннажність РКПП «Бора» складає 1050 т.
Розміри: довжина — 65,6 м, ширина — 17,2 м, осідання — 3,3 м.
Максимальна швидкість ходу : 55 вузлів.
Дальність плавання — 2500 миль при 12 вузлах.
Озброєння: 2х4 пускові установки ПКР «Москіт», 1×2 ПУ ЗРК «Оса-М», 76-мм артустановка АК-176, 2×6 30-мм артустановки АК-630.
Екіпаж: 68 чол.

proekt-1239В период с 7 по 10 мая в турецком Стамбуле пройдет 11-я международная выставка оборонной промышленности. Ожидается, что на ней будет представлена продукция более чем 600 фирм, в том числе четырех из России.

Эксперты не сомневаются, что одним из экспонатов, которые вызовут повышенный интерес среди участников выставки, станет ракетный корабль на воздушной подушке (РКВП) «Бора» Черноморского флота.

РКВП «Бора» (проекта 1239) является крупнейшим в своем подклассе в практике российского и мирового кораблестроения быстроходным боевым кораблем, использующим гидродинамическую платформу — катамаран с аэростатической воздушной разгрузкой.

Корабль представляет собой два узких корпуса, перекрытых платформой. Впереди находится эластичный экран. Высокая скорость позволяет кораблю не попадать в захват самонаводящихся ракет, по той же самой причине его не успевает догнать и торпеда.

Водоизмещение РКВП «Бора» составляет 1050 т.
Размеры: длина — 65,6 м, ширина — 17,2 м, осадка — 3,3 м.
Скорость хода максимальная: 55 узлов.
Дальность плавания — 2500 миль при 12 узлах.
Вооружение: 2х4 пусковые установки ПКР «Москит», 1×2 ПУ ЗРК «Оса-М», 76-мм артустановка АК-176, 2×6 30-мм артустановки АК-630.
Экипаж: 68 чел.

Ракетный корабль на воздушной подушке "Бора" ЧФ РФ покажут на выставке в Стамбуле" data-via="" >