В Севастополі відбулась міжнародна конференція з представниками Вишеградської четвірки та НАТО Навколо України,Цікаві новини

DSCF6260

6 листопада в м.Севастополі відбулась міжнародна фахова конференція на тему: «Україна, країни Вишеградської групи та НАТО на шляху до спільного використання механізмів і інструментів посилення регіональної безпеки».

Конференція була організована Центром сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «НОМОС» при сприянні Міністерств закордонних справ Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії.

DSCF6319Серед почесних закордонних гостей конференцію відвідали: заступник Генерального Секретаря НАТО з питань політичних відносин і політики безпеки посол Трасивулос Террі Стаматопулос, головний радник держсекретаря з питань оборонної політики Міністерства національної оборони Республіки Польща пані Агнешка Маджяк-Мішевська, голова секції Департаменту політики безпеки Міністерства закордонних справ Угорщини пан Іштван Ковач, директор Департаменту політики безпеки Міністерства закордонних і європейських справ Республіки Словаччина пан Мартін Скленар та інші. Крім закордонних гостей на конференції були присутні представники Центру «НОМОС», а також інші наукові співробітники та експерти, зокрема: директор військових програм Центру ім.Розумкова пан Микола Сунгуровський, голова Ради Українського незалежного центру політичних досліджень пані Юлія Тіщенко, експерт з питань воєнної політики та стратегічного планування пан Олександр Поліщук, експерт Інституту ім.П.Орлика пані Наталія Беліцер та інші поважні особи.  

DSCF6350Конференція розпочалась з виступу заступника генсека НАТО, в якому він відмітив надзвичайний внесок України в налагодження системи міжнародного співробітництва в галузі безпеки, зокрема, в прийнятті активної участі українського флагману «Гетьман Сагайдачний» в анти піратській операції «Океанський Щит». Крім того, пан Стаматопулос наголосив на активній участі української сторони в будуванні продуктивного співробітництва України та НАТО в рамках міжнародної програми «партнерство заради миру» (англ. Partnership for Peace — PfP). Він висловив побажання, щоб всі ці досягнення допомогли Україні в її прагненні до інтеграції з ЄС.

DSCF6287В свою чергу пані Агнешка Маджяк-Мішевська в контексті головування Польщі в структурі Вишеградської четвірки виказала підтримку європейського вектору України та підкреслила, що Польща активно виступає за підтримку української сторони в прагненні приєднатись до великої Європейської родини.

На фоні цього пан Іштван Ковач додав, що на сьогоднішній день Вишеградська четвірка (V4) стає популярним брендом і вона розглядає Україну як пріоритетного партнера в системі забезпечення безпеки в Центральній та Східній Європі. Крім цього він наголосив на важливості заручитись підтримкою друзів V4, які підтримають Україну в її цивілізованому виборі підписання Ассоціації з ЄС. Натомість пан Мартін Скленар підкреслив, що навіть як позаблокова країна Україна робить великі справи в галузі партнерських відносин з НАТО.

Загалом конференція була витримана в дусі пошуку конструктивного діалогу експертів та виокремленню оптимальних рішень як в контексті співробітництва України з країнами Вишеградської четвірки та НАТО, так і в контексті майбутнього підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Андрій Лісіцин

Український морський портал

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /var/www/adminseabreeze/data/www/seabreeze.org.ua/wp-content/themes/magazine/footer.php:79) in /var/www/adminseabreeze/data/www/seabreeze.org.ua/wp-content/themes/magazine/footer.php on line 83