ВМС України провели легкоатлетичну естафету до Дня Перемоги

24Військово-Морські Сили Збройних Сил України спільно з Севастопольською міською державною адміністрацією 6 травня організували і провели легкоатлетичну естафету на честь 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та 69-й річниці визволення Севастополя від німецько-фашистських загарбників. Пробіг здійснювався згідно з планом підготовки флоту до міської програми святкових заходів.
25Старт 17-кілометрової естафети відбувся у музейного комплексу «Діорама штурм Сапун-гори 7 травня 1944 року», в присутності командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Юрія Ільїна, голови Севастопольської міської державної адміністрації Володимира Яцуби, голови Севастопольської міської ради Юрія Дойникова, Благочинного Севастопольського округу Сергія Халюти, заступника командувача ЧФ РФ капітана 1 рангу Юрія Оріховського, ветеранів війни та Збройних Сил, жителів і гостей міста.
У чотирьох етапах естафети взяли участь близько 400 осіб різного віку, на кожному з етапів приблизно по 100 спортсменів — ветерани-легкоатлети міста Севастополя, зокрема, члени клубу любителів бігу «Парус» під керівництвом ветерана ВМС України полковника запасу Олександра Грушка (близько 25 членів цього клубу пробігли всю дистанцію, від Сапун-гори до 35-ї берегової батареї), представники ВМС ЗС України, Повітряних Сил Збройних Сил України, СБУ, МВС і Чорноморського флоту Росії, спортсмени дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також всі бажаючі, що мають відповідну підготовку. Крім того, до участі в естафеті приєдналися десятки членів севастопольського і кримського мотоклубу «Ідальго» і «Остров’яни», які стартували пізніше, пройшли весь маршрут і фінішували одразу за легкоатлетами.
22На фініші, перед входом до музейного історико-меморіального комплексу захисникам Севастополя «35-я берегова батарея» відбулася коротка урочиста церемонія. Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Ільїн, звертаючись до учасників пробігу, підкреслив важливість заходу з точки зору військово-патріотичного виховання молодого покоління.
26- Ми вперше проводимо таку масштабну легкоатлетичну естафету у місті-герої Севастополі, в тому місці, де кожна п’ядь землі полита кров’ю наших батьків і дідів, — зазначив командувач. — Мета акції полягає в тому, щоб продемонструвати: ми свято пам’ятаємо всіх загиблих, шануємо традиції захисників Вітчизни. Щоб кожен, пробігаючи цими історичними місцями, демонстрував свою готовність захищати Вітчизну, — додав віце-адмірал Юрій Ільїн.
Керівник виду Збройних Сил подякував усім, хто взяв участь в естафеті, її проведенні та забезпеченні. Віце-адмірал Юрій Ільїн висловив сподівання, що ініціатива національних ВМС буде надалі продовжена, і подібна естафета буде проводитися і в наступні роки.
Учасники та організатори естафети заходу відвідали легендарну 35-у берегову батарею, де поклали квіти до підніжжя Пантеону пам’яті, проходженням підрозділу почесної варти та військового оркестру вшанували пам’ять про подвиг захисників і визволителів Севастополя. На запрошення керівника музейного закладу Валерія Володіна, учасники заходу побували з екскурсією в Пантеоні пам’яті.
23
Начальник прес-центру-прес-секретар
Командування ВМС ЗС України
капітан 1 рангу Олег Чубук.