Гарячі новини морського піратства в Ємені та Сомалі (Анонс іноземної преси за 24.12.13) Морське піратство

piracy

ЄМЕН

23 грудня ц.р. в Ємені представники Управління цивільної авіації та влаштували страйк через суперечку з Міністерством фінансів, яке втрутилось у фінансові справи Управління цивільної авіації та заморозило їх кошти (повідомляється щодо боргу Міністерства фінансів перед робітниками цивільної авіації – 35 млн. дол.). Ця подія призвела до закриття всіх міжнародних аеропортів в Ємені. 23 грудня ц.р. міністр транспорту В.Бадхіб провів екстрену нараду в Міжнародному аеропорті м.Сана з робітниками цивільної авіації, які погодились повернутись до роботи за умови проведення зустрічі 25 грудня ц.р. з міністром фінансів. Міжнародні аеропорти після перериву на половину дня почали працювати в звичайному режимі.

www.aljazeera.com  »Yemen shuts airports amid strike»

21 грудня ц.р. в Ємені розпочались збройні сутички між урядовими військами Ємену та бойовиками-сепаратистами Південного Ємену, які прагнуть його відокремлення та визнання незалежною державою. Масові повстання бойовиків та їхні заклики помститись урядовцям Ємену спричинила смерть поважного діяча Південного Ємену шейха М.Раямі в результаті вибуху замінованого автомобіля. Відповідальність за смерть шейха на себе наразі ніхто не взяв, винних не знайдено. Джерело зазначає, що «швидше за все, це була робота «Аль Каїди»". Проте, бойовики «Харакі» (Південний сепаратистський рух Ємену) впевнені, що М.Раямі було вбито за наказом влади Ємену, яка завжди «відносилась до Південного Ємену, як до колонії». На території Південного Ємену бойовики-сепаратисти влаштували масовий безлад: зафіксовано жертви серед урядових військовиків та представників правоохоронних органів, атаковані підприємства та магазини, власниками яких є громадяни північних територій Ємену, 21 грудня ц.р.в м.Аден була спроба захоплення сепаратистами місцевого відділку міліції. З метою безпеки закрито всі школи та державні установи в Південному Ємені.

www.yemenpost.net   »Pressure is mounting in southern territories»

СОМАЛІ

23 грудня  вранці в південному районі Сомалі – м.Беледвейн та м.Гарбахарей (провінція Гедо) урядові війська Сомалі за підтримки військ Ефіопії провели масові заходи по викоріненню угрупувань ісламістської організації «Аль Шабаб». Зазначається, що ця операція по боротьбі з «Аль Шабаб» була найбільш масштабною та успішною з усіх раніше проведених в Гедо.

www.shabelle.net  23.12.13, «Final eradication of Alshabab fighters begins in Gedo region»

Повідомляється, що Президент Сомалі Х.Ш.Махмуд втрачає довіру в очах міжнародного співтовариства та власної країни. Згідно повідомлень ЗМІ м.Вашингтон, м.Лондон, м.Брюселя, м.Найробі та м.Могадішо (назви джерел не вказуються) з часу обрання на пост Президента Сомалі Х.Ш.Махмуд стикається з труднощами та засудженнями в свою адресу. Регіональні органи влади та окремі дипломати Сомалі характеризують діяльність Х.Ш.Махмуда та його наближених як «корумповану, безладну , дилетантську і небезпечну», осуджують його кланову політику, яка може спровокувати громадянську війну в країні.

www.somaliamediamonitoring.org »The Somali Federal Government Loses Credibility with the International Community»

ОМАН

19 грудня   Оман та США підписали Угоду про відкрите небо, що знімає всі обмеження на кількість рейсів, зміцнить авіазв’язки між двома країнами та надасть можливість обом країнам здійснювати обльоти територій одна одної.

www.gulfnews.com »Oman signs open skies agreement with US»

Діяльність міжнародних Військово-морських сил по протидії піратству

22 грудня ц.р. голова Правління Іспанії М.Рахой в супроводі міністра оборони Іспанії П. Морене та ін. представників правління відвідав іспанський фрегат «Alvaro de Bazan», що бере участь в операції НАТО по боротьбі з піратством «Океанський щит». М.Рахой відзначив великий внесок команди фрегату у забезпечення морської безпеки та відданість екіпажа своїй справі.

www.mc.nato.int »Spanish President Rajoy visits NATO Counter-Piracy Flagship»

Щодо діяльності інших країн із запобігання піратству в регіоні Африканського рогу та Сомалі

Повідомляється, що в 2014 р. ЄС очолить Контактну групу по боротьбі з піратством поблизу узбережжя Сомалі (в 2013 р. дану групу очолювали США). Наголошується, що головною метою головування ЄС в Контактній групі є звільнення всіх 50 заручників, які наразі знаходяться в полоні у піратів.

Довідково: Контактна група по боротьбі з піратством поблизу узбережжя Сомалі створена 14 січня 2009 р. у виконання резолюції Ради Безпеки ООН. Діяльність: сприяння координації зусиль більше 60 країн та організацій, що приймають участь в боротьбі з піратством.

www.ukrinform.ua  »ЕС в 2014 году станет главным координатором международной борьбы с пиратством»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *