Романтика української морської піхоти (ФОТО) ВМС України,Фоторепортаж

DSC_1323_exposure

«Любов до зброї – це любов до життя, або чому я проміняв білий ковпак на чорний берет»

Від чого залежить життя воїна? Від його любові до зброї. Це прописну істину зайвий раз підтверджують навчання «чорних беретів», що тривають у Криму на полігоні Чорноморського тренувального центру морської піхоти ВМС України.

Тут проходять бойові стрільби воїнів 1-го Феодосійського окремого батальйону морської піхоти. Старший керівник стрільб на полігоні — капітан 3-го рангу Юрій Барна.

Вдень та вночі «чорні берети» влучно стріляють зі спареного кулемету КПВТ, ПКТ в рамках зборів навідників-операторів БТР-80. Мета полігонних навчань – на практиці закріпити і вдосконалити навички досвідчених військовослужбовців, ознайомити і навчити «новачків»…

Але щоб влучити, треба додати неабияких зусиль. Адже стрільба з броньованих машин ведеться по «БТРам» умовного противника з відстані 900 метрів, а по кулеметній обслузі і ростових фігурах з відстані 400 метрів.

Лейтенант Тарас Семків є керівником стрільби на танковій директрисі, де проходять стрільби з БТРів:

-                  Тут біля 80 відсотків молодих кулеметників, які з броньованої техніки стріляють вперше, — розповів офіцер.

А ось і «новачок» — Сергій Калюцкій. Йому 20 років, родом він з Одеси. Після стрільби з КПВТ лише встигає перевести дух, і треба знов готуватися до наступних.

- В морській піхоті служу вже 8 місяців, — говорить матрос. — З крупнокаліберного кулемету сьогодні стріляв вперше. Сподобалось. «Піхоту» — уразив, а «БТР» — обстріляв.

Сергій поділився враженнями від військової служби в морській піхоті:

-                  Враження — дуже добрі і позитивні, — з усмішкою говорить юнак. — Хочу продовжувати тут службу. Сподіваюсь підписати ще не один контракт. Подобається колектив, спілкування, ставлення до матросів офіцерів і сержантів. Між матросами відносини теж дуже позитивні. Часто проводяться навчання і стрільби. Хочу отримати добру підготовку і потрапити на міжнародні навчання.

До речі, Сергій не просто вчорашній школяр. Свого часу він зробив рішучий крок і проміняв білий ковпак повара і ресторанну сільничку на «чорний берет» і солоний піт на обличчі!

За спиною Сергія середньо-спеціальна освіта. Рік назад він закінчив Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, де отримав фах повара-технолога 5-го розряду. Але сьогодні його вибір – морська піхота!

- Заробляю 3000 гривень. І в порівнянні з однокашниками в мене положення краще. Багато хто просто не знайшов роботу. І наразі більше мене ніхто не заробляє, — впевнено посміхається юнак…

По завершенню старший керівник стрільби, капітан 3-го рангу Юрій Барна детально проаналізував хід стрільб, а матросам, сержантам, офіцерам надав життєві поради щодо досягнення стовідсоткового успіху у бойовій підготовці. Зокрема він сказав:

- Любіть свою зброю і дбайте про неї. Адже у бою від зброї залежатиме ваше життя.

За словами Юрія Барни, головне — у воїнів є бажання вчитися і вогонь в очах:

- Не скажу, що у всіх, але ми зробимо — щоб у всіх ста відсотків. Багато залежить від самих керівників на ділянках. Ось є у нас молодий лейтенант. У нього у самого вогонь в очах. І якщо йому самому цікаво вчити інших, то і матроси будуть з задоволенням виконувати його накази.

«Вірний завжди!» – такий девіз морських піхотинців. І ті, хто складав урочисту клятву, щодня своїми вчинками підтверджують її слова, зміцнюють дух і вдосконалюють особисті навички на славу морській піхоті!

Руслан Семенюк, полігон морської піхоти, АР Крим.

Фото автора.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Fatal error: Cannot redeclare get_leaf_dirs() (previously declared in /var/www/adminseabreeze/data/www/seabreeze.org.ua/wp-content/themes/magazine/footer.php:79) in /var/www/adminseabreeze/data/www/seabreeze.org.ua/wp-content/themes/magazine/footer.php on line 83